V Bruggách (2008)

Od tohto filmu som skrz ovácie, ktoré som na jeho adresu z každej strany počul čakal niečo viac. Atmosféra britskej gangsterky je kvalitná, dialógy sú silné, Colin Farrell a jeho nálada "neznášam Brugy" tomu dáva tú potrebnú štipku vtipu avšak k dokonalosti mi niečo chýbalo. Neviem to nejako vysvetliť, ale neostal som z tohto filmu taký uzemnený ako z podobne ladených Ritchieho filmov. 85%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Pokračovanie mi prináša tú pridanú hodnotu, ten šmrnc, ktorý mi chýbal v úvodnom filme. Guy Ritchie sa nezaprel so spomaľovačkami a svojským humorom a keď si k tomu pripočítam aj skvelé herecké obsadenie a kopu akcie, výsledkom je naozaj kvalitný kokteil. Ústredný "prípad" je síce trošku slabší a nefunguje tak, ako by mal, keďže je minimálne prvú polovicu filmu trochu zvláštne prezentovaný, ale všetko zachraňuje Moriarty. Ten mi ako génius zločinu naozaj sadol ! 85%

Země bez zákona (2012)

Tak tento film som si neskutočne užil. Dobu, keď bol alkohol mimo zákon, problémy sa riešili za zvuku Thompsonov a autá boli elegatné a krásne, mám veľmi rád. Spočiatku som bol trochu sklamaný, keďže sa príbeh odohráva mimo Chicaga, avšak kde inde ako na dedine môže byť legenda o "nesmrteľných" bratoch taká úderná a uveriteľná ? Chvíľkové sklamanie nahradilo celoplošné nadšenie a preto hodnotiť Lawless inak ako za plný počet sa z môjho pohľadu nedá. 100%

Underworld: Probuzení (2012)

Síce mi Awakening v niektorých momentoch silne pripomínal Resident Evil a taktiež je nutné poznamenať, že Kate a jej kamarátom to oveľa viac svedčí v lesoch a na hradoch ako v modernom meste, ale aj napriek tomu som nadmieru spokojný. Teda v porovnaní s tým, čo som očakával. Jednoduchá a priamočiara akcia bez štipky zmysluplného deja úplne splnila svoj účel a tam kde možno niekto čaká ťažké filozofické úvahy, sa na scéne ukazuje jeden cool záber za druhým. A samozrejme Kate v latexe tomu pridáva tiež isté čaro ;) Nech si hovorí kto chce čo chce, radšej si pozriem desať Underworldov natočených v tomto duchu, ako čo i len jediný Twilight ! 70%

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Tento film nebol o príbehu. Ten som vypustil z hlavy a úprimne povedané si ho neviem spätne moc zrekapitulovať. Tento film bol skôr o narážkach, odkazoch a vtipoch pre "zasväteného" diváka. Keďže som fanúšik monster filmov z 50tich rokov, pri mnohých scénach som priam krochkal blahom. Celkovo teda ide o zábavnú jazdu, ktorá cieľovú skupinu, ktorou podľa mňa určite nie sú deti, kvalitne zabaví. 80%

Méďa (2012)

Čakal som niečo veľmi infantilné. Avšak po naozaj ultra-krátkom "rodinnom" úvode, keď prišla prvá salva nadávok, prvý vyhulený joint a prvé sexuálne harašenie, som si uvedomil, že tento "macík" nepôjde v šľapajách macka Pú. Je nutné uznať, že ide o jednohubku, v istom zmysle somarinu bez výraznejšej myšlienky, avšak niekedy aj to úplne stačí. Zabával som sa počal celého filmu a na niektorých scénach sa bavím vždy keď si na ne spomeniem. Flash ! Aááááá ! :D 80 %

12:08 Na východ od Bukurešti (2006)

Takto to dopadne ak sa skĺbi pseudonovinár a pseudohrdinovia. Novinár a jeho "profesionálny" štáb sa degradujú sami svojim konaním a riešením niekedy až triviálnych záležitostí. V tomto smere bol kameraman úplný Top ! Hostia, ktorý zo seba urobili na začiatku prakticky národných hrdinov, boli rozobraný divákmi a nemohúcnosťou moderátora. To ako sa pomaly rozpadali ich vymyslené príbehy išlo ruku v ruke s rúcaním ideálov ohľadom toho, ako sa v menších mestách vysporiadali s revolúciou, respektíve ako sa k nej ľudia postavili. Scény prechádzajú z humorných scén, do tragikomických a na záver až tragických, ako sa pomaly obnažujú skutočné okolnosti a motívy činov hlavných "hrdinov". 80%

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Stačí príbehovo zrecyklovať prvý a druhý diel a tretie pokračovanie je na svete. Nutné je ale samozrejme zmeniť lokácie, aby to nebolo až také okaté, ale ajtak, s originalitou tento film neuspeje. Dosť mi vadila Maria Bello, ktorá sa na Rachel Weisz absolútne nechytá a jej postave som neuveril ani minútu. Nech urobila čokoľvek mal som na jazyku „WTF ? O čo sa to snaží ?“. Napriek tomu som si aj túto múmiu užil. Nechýbal mi tam ten osobitý humor, pre ktorý mám túto sériu rád. Brendan Fraser odviedol svoje optimum a scéna v ktorej prichádzajú snežní muži ma dostala :) 55 %

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Žiadny megalomanský rozpočet, ohromné výbuchy, mimozemšťania, gigantický roboti, prípadne prekopávanie legendy. Looper je skvelé scifi vďaka originálnemu nápadu, dobrému spracovaniu a sympatickému hereckému obsadeniu. Kiež by do roka vychádzalo viac takýchto filmov ! 85 %

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Pri hodnotení tohto filmu nedokážem byť objektívny. Viem, že je to béčko ako remeň. Viem, že logiky a reálnosti tiež moc nepobral. Napriek tomu, aj po rokoch, som sa pri tomto filme veľmi dobre bavil. Silno subjektívnych, nesporne nostalgických 80 %