Snídaně u Tiffanyho (1961)

Krásna a neskutočne zlatá Audrey Hepburn jednoznačne ťahá celý film. Bez jej prítomnosti by tento film asi nebol ničím výnimočný. Záver som si užil. Vykúzlil mi úsmev na tvári a pokoj na duši a myslím, že to je práve to, prečo je tento film taký obľúbený a ukazuje smer akým sa Hollywood následne vybral. 90 %

Resident Evil: Afterlife (2010)

Smutné je, že úvod bol najefektnejší a páčil sa mi asi najviac z celého filmu. Hovoril som si, že ak sa to bude odvíjať v tomto duchu, bude to vcelku obstojný diel. Avšak od tohto momentu dianie neskutočne upadalo, logika sa vytrácala ako čerstvý vzduch po obedovom menu s fazuľovou polievkou a čo bolo najhoršie, vytrácali sa aj zombíci. Ich úloha bola čisto štatistická a ak nerátame "prerastenú mátohu" iba minimálne zasahovali nejako zásadne do deja. Všetka orientácia na Umbrellu bola neskutočne naivná a skôr nudila ako keby prinášala niečo navyše. Celkovo hodnotím Afterlife ako podpriemerné pokračovanie tejto série s pár svetlými momentami. Ešteže tam stále figuruje MIlla ! 40 %

Král Drozdí brada (1984)

Skoro každý rok, 25. decembra, keď sa ráno nejako rozoberiem z postele, urobím si raňajky, pustím si telku a v nej dávajú túto podarenú rozprávku. Je to moja súkromná tradícia a som rád, že rok čo rok so mnou v tomto duchu spolupracujú aj slovenské televízie. Nostalgický plný počet :) 100%

Avengers (2012)

Splnený sen každého komiksového fanúšika ! 100%

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Nechytilo ma to tak ako som čakal. Príbeh je nepopierateľne smutný, Hushpuppy je nesmierne zlatá, ale to je asi tak všetko, čo mi v hlave nejako zarezonovalo. Film balancuje niekde medzi envirofilmom a satirou na dnešný konzumný svet, ktorý nieje zárukov dokonalého štastia. Iba toto mi ale na nejaký plnohodnotný zážitok nestačilo. Každopádne "divoké tvory" a prestrihy na ne sa mi neskutočne páčili. Možno aj preto, o niečo vyššie hodnotenie a prižmúrené oči nad faktom, že som sa mestami trošku nudil. 60%

Nesmiřitelní (1992)

Clint natočil western, ktorý ide úplne mimo hrdinských a čiernobielych klišé a prináša divoký západ bez zbytočného idealizovania. Eastwoodov western je chladný, nemilosrdný, bez víťazov a happy-endov. Ukazuje, že zabíjanie nieje zábava a poznačí každého, aj toho najtvrdšieho chlapa. Gene Hackman sa svojej úlohy zhostil rovnako ako Clint úplne skvele a ich vzájomný súboj je priam lahôdkový. Neskutočne som si tento western užil, ale nie tak, ako tie ostatné. Nemal som chuť vytiahnuť kolt a vybehnúť hrdinsky bojovať do prérie ako malý chlapec. Skôr som s otvorenými ústami sledoval, ako sa z "vyliečeného" zlosyna opäť stáva ten chladnokrvný zabijak, ktorý určite nieje hrdinský, ale dáva skôr facku ideálom a detským snom. Jednoducho skvelé ! 100%

Děkujeme, že kouříte (2005)

Som nefajčiar a cigarety ako také mi vadia. Napriek tomu mi Jason Reitman naservíroval na túto tému taký silný koncentrát satiry a vtipu, že som sa nenudil ani sekundu. Odhalenie toho, ako to v tomto biznise funguje, je uveriteľné a až šokujúco zábavné. Vtipy o zbraniach, rope a samozrejme najmä o cigaretách sú úderné a smutné je, že v mnohých prípadoch asi aj pravdivé. Aaron Eckhart fungoval vo svojej úlohe skvele ale pozadu neostali ani ostatné postavy. Skrátka podarený koktail na aktuálnu tému, s poriadnou dávkou nadhľadu, ktorý nešetrí tabakové spoločnosti rovnako, ako protifajčiarskych aktivistov. 95%

Revizoři (2003)

Metro má svoju atmosféru, svoju subkultúru, svoje zvyky, svojich hrdinov, vládcov, démonov, svoje konflikty, hrôzu, romantiku a aj svoje happy-endy. Všetky tieto aspekty a ešte niečo navyše sa podarilo Antalovi zachytiť vo svojom odzbrojujúcom celovečernom debute. Brilantne zvládnutá žánrová zmes. Naozaj klobúk dole. 95%

Lovci hlav (2011)

Zase mi raz severania kvalitne naložili ! Hlavný hrdina je typ, u ktorého človek nevie, či ho má mať rád a držať mu palce alebo ho znenávidieť a želať mu skorý koniec. Páčila sa mi kopa "slepých uličiek", pri ktorých som si myslel, že už to je všetko vysvetlené a už to iba nejako dokončiť, avšak omyl. Headhunters ma po každom "učičíkaní" uzemnili nejakou neskutočne údernou scénou, a to ich bolo naozaj dosť ! Postupný dopad až na dno a potom pomalé a bolestivé vyplávanie zo "sračiek" do ktorých sa Roger dostal bolo skvelé. Ak tomu prirátam neustálu atmosféru neistoty, ktorá bola všadeprítomná, nemôžem inak ako za plný počet. 100%

Madagaskar 3 (2012)

Tretí diel má dosť prekvapujúco šmrnc, grády, vtip a nenudí ani na moment. Veľmi príjemné prekvapenie ! 90%