Válečný kůň (2011)

Od úvodu sledujeme idealizovanú a rodinne ladenú rozprávku. Chápem, že priestor na vybudovanie silného puta medzi chlapcom a koňom bol nevyhnutný, ale bol na môj vkus zbytočne veľký. Najsilnejšia pasáž prišla až v momente, keď sa dostávame do pekla európskych zákopov. Joeyho beh cez vojnovú zónu, "súboj" s tankom alebo stretnutie znepriatelených vojakov uprostred vojnovej línie boli jednoznačne najsilnejšie momenty filmu. Nevyváženosť scén a jednotlivých pasáží bola ale priveľmi citeľná. Skvelé scény totiž vypĺňali scény priemerné, niekedy až nudné. Vyťažiť sa z tejto látky dalo určite oveľa viac, ale na druhú stranu na spomenuté scény určite nezabudnem. Po technickej stránke ale nemám čo vytknúť a niektoré zábery boli naozaj lahôdkové. 70%

Batman začíná (2005)

Ako fanúšik pôvodných Batmanov som bol na toto spracovanie veľmi zvedavý a možno aj preto, že som príliš porovnával, som mal zo začiatku filmu dosť rozpačité pocity. Batman Begins sa však skvele rozbehol, jednotlivé časti do seba skvele zapadali a jediné, čo trošku zaškrípalo bol záver. Napriek tomu si však Nolan urobil skvelú štartovaciu pozíciu pre pokračovanie. Musím sa priznať, že dokonale som si toto "intro" vychutnal až po druhom, treťom zhliadnutí, keď som sa dostatočne dobre nastavil na Nolanov štýl a úplne som vyradil porovnávanie s pôvodnými filmami. 90%

21 gramů (2003)

Úvodných 10-15 minút som jemne nechápal čo sa to tam deje. Nejako mi nedávali zmysel vzťahy a celkovo som nevedel kto s kým a prečo. Neskôr sa ale ukázalo, že rozhádzaná časová os bola geniálny nápad. Jednotlivé úseky do seba postupne zapadali ako skladačka a ukazovali aké spletité dokážu byť ľudské osudy. Film hral jasne na city, ale podľa môjho názoru vôbec netlačil na pílu. Myšlienkové pochody zúčastnených sa objasňovali, ich konanie dávalo zmysel a istá forma súcitu sa vo mne vybudovala sama a nie na povel. Rozoberať herecké výkony ani nemá zmysel, keďže toto trio neskutočne šlapalo. Po záverečných titulkoch som mal zvláštny pocit z toho, aké drobnosti nám môžu život zamotať a aká je naša na hrane balansujúca existencia pominuteľná. 100 %

Muži v černém 3 (2012)

V prvom rade musím poznamenať, že nemám moc rád filmy, ktoré riešia cestovanie v čase /až na Návrat do budúcnosti/. Napriek tejto malej averzii som si ale tretí diel, z môjho pohľadu veľmi podarenej série, naozaj užil. Kopa vtipov, jednoduchý a priamočiary dej, aj keď plný klišé, plynul bezproblémovo a film ako celok splnil presne to čo som od neho čakal. Mám pocit, že ide možno aj o najlepší diel série, ale budem to môcť zodpovedne prehlásiť asi až po opätovnom zhliadnutí. 80 %

Prometheus (2012)

Z môjho pohľadu nevyužitá šanca alebo inak povedané veľká spľasnutá bublina. Vizuálne je Prometheus naozaj špičkový, atmosféru sa mu darí budovať tiež kvalitne, ale chýbala mi nejaká pridaná hodnota. Príbeh ma v niektorý ch momentoch nudil, keďže prinášal kopu otázok a skoro žiadne odpovede, prípadne sa konalo jedno veľké predvídateľné klišé. Nemastný a neslaný záver, a teraz myslím najmä to "bombastické" rozuzlenie, ma len utvrdil v tom, čo som tušil už zhruba po prvej polhodine, a to že tento snímok do Alien univerza neprinesie vôbec nič prevratné. Po titulkoch som bol sklamaný a jemne rozčarovaný. 50%

Star Trek: Klec (1965) (TV film)

Pilotný diel ku kultovému seriálu nebol tak katastrofický ako som čakal. Samozrejme, ak by som vôbec nepoznal toto univerzum, je otázne ako by som k nemu pristupoval. Predsa len, mnohí diváci pociťujú skôr nostalgiu a úctu ako nejakú potrebu triezvo kritizovať. Každopádne čaro blikajúcich kontroliek, lacných kulís, hrdinských replík sa nevytratilo ani po rokoch, aj keď je nutné priznať, že ide najmä o subjektívny dojem fanúšika. 80%

Ghost in the Shell (1995)

Po vizuálnej a hudobnej stránke nemám čo vytknúť. Taktiež atmosféra a akcia je naozaj ukážková, avšak príbeh ma nepohltil tak, ako by som od tohto legendárneho anime očakával. Celkovo som však určite spokojný. 80%

Temný rytíř povstal (2012)

Myslím, že tento film nieje nutné príliš rozoberať. Jednoducho sa musí vidieť. Každopádne skvelé vyvrcholenie trilógie. Človeka až mrzí, že je koniec. 100 %

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pokračovanie vyčíňania Stalloneho partie vyslúžilých veteránov by sa dalo charakterizovať ako splnený sen človeka, ktorý na ich filmoch vyrastal, alebo ako neskutočne zábavná a nostalgická jazda plná mŕtvol, prestreliek, výbuchov a sebaparódie.

Pařba v Bangkoku (2011)

Nieje to prelomové, vôbec to nieje originálne, ale napriek tomu to na pobavenie stačí. 80 %