Příběh z Bronxu (1993)

Mám rád filmy z tohto prostredia a obzvlásť ak sa v nich mapuje jeden osud, v jednej štvrti, radikálne ovplyvnení jedinou udalosťou z detstva. De Nirovi sa podarilo filmu vdýchnuť ducha tej doby zo všetkým čo prinášala a zároveň už od začiatku dal do jasného protipólu dva odlišné pohľady na spôsob, ako v tomto svete a v tejto dobe prežiť. Keď k tomu pridám skvele vykreslené postavy ešte umocnené skvelými hereckými výkonmi, nemohlo to dopadnúť zle. 90 %

Odsun (2010)

Zaujímavá sonda do vojnového Francúzska avšak natočená bez potrebnej dynamiky a tempa. Celý dej sa odsýpa miestami až moc nezáživne a momentov, ktoré by ma "posadili na zadok" bolo ako šafránu. Pre mňa teda priemerná záležitosť, ktorá mohla zo svojho potenciálu a celkovo z tejto tematiky vyťažiť oveľa viac, minimálne čo sa týka údernosti. Scény s Hitlerom mi vyslovene vadili. 55 %

Elitní jednotka (2007)

Nekompromisné a surové, mapujúce brazílsku realitu. Žiadne moralistické závery, žiadny "happy-end", nič čo by zvrátilo nelichotivú situáciu vo všadeprítomných slumoch. Iba bez servítky prezentovaný pohľad do každodenného života, plného násilia, strachu, drog a korupcie. Bál som sa akčných scén, a ich kvality, avšak bol som príjemne prekvapený. Drsňákom z BOPE skrátka nejde nefandiť. 95 %

Jak vycvičit draka (2010)

Svieže, originálne a hlavne zábavné. Takto si predstavujem kvalitný animák. 100 % //po dlhšej dobe som si to mrkol znova, a nadšenie ostalo.

Kazatel (2011)

Béčkové klišé, avšak natoľko ponuré a priamočiaro akčné, že som sa skvele bavil počas celého filmu. Ak by sa konalo pokračovanie, nebránil by som sa mu. 65 %

Proroctví (2009)

V prvom rade niesom veľký nadšenec katastrofických filmov. Toto síce nieje zrovna katastrofický film, ale všetko vo filme sa točí okolo katastrof. A z môjho pohľadu aj film ako taký je katastrofa. Technické spracovanie je skvelé /padajúce lietadlo, metro/, ale to mi nestačí. Mysteriózna atmosféra ma akosi obišla, všetko bolo na môj vkus až moc rýchlo vyriešené a ako celok mi to pripadalo ako riadny zlepenec. Trochu Aktov X, trochu Znamení, trochu Final Destination, nejaký ten katastrofický film /na názvy si nepamatám, nemám ich totiž rád/ a Nicolas Cage, ktorý ma vôbec nepresvedčil o tom, že to v tom filme myslí naozaj vážne. Záver bol, ehm, zase z iného žánru a miestami trošku odveca, ale budiš, ten mi vadil najmenej. Suma sumárum mi teda tento film moc nesadol. 35 %

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Porovnanie s Harrym Potterom je určite na mieste, keďže aj laik nájde príbehových podobností hneď niekoľko a nehovoriac o ortodoxnom fanúšikovi, ktorý ich musí nájsť minimálne za kamión. Každopádne som sa nechal unášať týmto mytologickým svetom, a najmä kvôli tomu, že mám pre tieto báje a legendy trochu slabosť, mi to neboli príliš proti srsti. Nelogickosti tu samozrejme sú, avšak technicky to je spracované slušne a preto som s trochu prižmúrenými očami vcelku spokojný. Nič výnimočné, ale neurazí a príjemne zabavý. 60 %

10 000 př. n. l. (2008)

Boli pasáže ktoré tešili, boli pasáže ktoré vytáčali. Megalomanský záver mi absolútne nesadol, a ak by sa vo filme nevyskytovali mamuty, ktorých lov a neskoršiu "vzburu" som si užil asi najviac, bolo by hodnotenie ešte horšie, keďže tak krkolomný a miestami klišé dej som už dlho nevidel. 50 %

Číslo 9 (2009)

Do istej miery Terminátor pre mladších divákov. Jednoduché, milé a svižné. Príjemne ma to prekvapilo. 75 %

Captain America: První Avenger (2011)

Po Green Lanternovi ďalšie veľké komiksové sklamanie. Captain America má v úvode skoro všetko aby to rozohral tým správnym smerom. Vojnová doba, kopa patriotov či už v hlavných alebo vedľajších úlohách a zároveň aj "správneho" záporáka. Po hodinovom úvode, kedy sa zoznámime s hrdinom, prostredím, problémami doby a čakáme, že sa začne konečne niečo diať, príde obrovské sklamanie. Capitan má obrovský akčný potenciál, ale to, že sa všetka akcia zmrští do pár "videoklipových" akčných zostrihov som fakt nečakal. Aj vďaka absencii akejkoľvek zapametateľnej akčnej scény dlhšej ako 30 sekúnd, mám z tohto filmu rozpačité pocity. 60 %