• Válečný

Van Diemen's Land (2009)

Námet by bol dobrý...Myšlienka tu bola, ale to je asi tak všetko. Priveľmi rozťahané a chvíľami naozaj nudné. Ale pre divákov, ktorí majú radi depresívne snímky asi celkom vydarené.

Max Manus (2008)

Max Manus poteší diváka vojnových filmov. Atmosféra nie je zaťažená dusivou hrôzou vojny, takže film si môžu pozrieť i jemnejšie povahy. Na druhej strane neuvidíte žiadneho veľkého hrdinu, ale len odvážneho človeka so svojimi kladmi a zápormi. Film utečie ako voda, doslova preplávate až na koniec a zanechá vo vás možno dojem, tak ako u mňa. Nie silný, ale aspoň trochu realistický - narozdiel od Defiance. A to sa cení. 4/5.

Přicházím s deštěm (2009)

Naozaj vedie utrpenie k spáse hriešnej duše? Tento film ma o tom nepresvedčil. Keď budem mať náladu, pustím si ho ešte raz. Mám pocit, že mi niečo uniklo, dej rozkúskovaný, akoby každá časť chcela ponúknuť svoj mikropríbeh. Očakával som, že koniec všetky dejové línie spojí, ale nedočkal som sa. Niektoré komorné momenty sú naozaj vynikajúce a mrazivé (najmä vďaka kvalitnej hudbe), celkovo však vyzneli pre mňa akoby doprázdna. Ale možno to takto malo byť. A je to tak lepšie.

Vítězství ducha (1989)

Celkom dobrý film, keby som tretinu neoddriemal, možno by bol ešte lepší. Nenáročný dej však mikrospánok povolil. Jeden z tých jemnejších príbehov z koncentračného tábora. Oceňujem snahu režiséra viesť hlavnú dejovú líniu bez zbytočných kľučiek a negatívneho psychologického dopadu na nervy diváka. Nechcem zľahčovať, film sa naozaj dobre pozerá a bol som rád, že hrdinovi sa podarilo hrôzy vojny v tábore prežiť.

Hlídač (2009)

Slabý film, navyše dosť nešikovne zrežírovaný. Po solídnom Driven to kill opäť skok do priepasti. Jedna hviezda za celkom slušný začiatok, ktorý ma navnadil a bojové scény (boli i horšie).

Leningrad (2009)

Leningrad je pre mňa malým prekvapením. Dobré spracovanie bojových scén i dôraz na ľudské osudy v obliehanom meste. K slzám vás film nedojme, ale rozhodne nenudí.

Vyprahlá prérie (2008)

Tiež som sa premohol a dopozeral až do konca. Príbeh nelogický a hlúpy. Našťastie som to mal pustené dopoludnia, takže film jednu * znesie, aj to s odretými ušami.

Psanec Josey Wales (1976)

Áno, je to rozťahané, chvíľami možno nudné, ale v konečnom dôsledku je to stále dobrý western. Žiadne veľké hrdinstvo, príjemný vizuálny zážitok a najmä úžasná panoráma filmu dosť pomohli, ale zase za cenu horšieho príbehu. Pľuvance v Clintovom podaní mne osobne vôbec nevadili :) 65%

Umlčeni (2008)

Hlúposť bez štipky originality. Navyše nudná, dej tam síce je, ale to mi nestačilo. Postavy sa chvíľami správajú poriadne stupídne, veľké sklamanie.

Solo (1996)

prvý film, ktorý som videl na HBO, rok 1998.