• Válečný

Všichni nebyli vrazi (2006) (TV film)

Film, ktorý asi dal to, čo má dať. Príbeh matky a syna, ktorí sa skrývajú v berlínskych uliciach pred nacistami. Pre mňa chvíľami uspávanka, preto o * menej.

He-Man and the Masters of the Universe (1983) (seriál)

Animovaný seriál 80. rokov. Pamätám si, ako sme pobehovali po vonku a hrali sa na He-Mana s mečmi v rukách:) Seriál mojho detstva, ktorý som sledovával na nemeckých staniciach mi zostal hlboko v pamäti, mohol by sa niekde objaviť aj teraz:) Gumovú figúrku zlej kostry z tohto príbehu budem mať doteraz niekde odloženú:)

BraveStarr (1987) (seriál)

Asi prvý kreslený seriál, ktorý som začal vnímať:) V škôlke sme pravidelne preberali každý diel, hodotili maršala Bravestarra i jeho úžasného koňa, ktorý vedel strieľať:) Ešte sa mi vybavuje intro tohto seriálu, bolo by fajn oprášiť spomienky...

Tři království: Vzkříšení draka (2008)

Súhlasím s kitanom. Film by mal potenciál, ktorý sa však úplne vytratil. Zle vyrozprávaný dej podtrhujú neprehľadné sekvencie bojov (i keď niektoré scény sú natočené celkom zaujímavo), príbeh nedrží ako celok, ale rozpadá sa na malé kúsky. Váhal som medzi 2 a 3, ale na trojku chýbalo minimálne napätie. A tým Vzkriesenie draka naozaj neoplýva.

Náš vůdce (2008)

Film, ktorý príliš nezapôsobí. Predvídateľný koniec to len potvrdzuje. Princíp vodcovstva mi chvíľami pripadal dosť smiešny a to už nehovorím o pozdrave vlny:) Námet je fajn, gradácia filmu tiež nechýbala, ale čakal som viac. 60%

Hrdost a sláva (2008)

Slušná kriminálka z policajného prostredia, ukazuje priepasť, z ktorej prakticky niet návratu. Film o policajtoch z jednej rodiny stojacich na opačnej strane barikády. Nenudil som sa.

Räuber Kneissl (2008)

Dobrý film, avšak musím priznať, že som sa chvíľami nudil. Možno je problém v tom, že som čakal viac. Zachránil to až záver, kde Matthias čelí skupine žandárov v nerovnom súboji. Ak by však nemecká kinematografia začala točiť viac filmov zo svojich dejín, nielen z obdobia svetových vojen, máme sa na čo tešiť.

Silverado (1985)

Musím dať povinnú 5, tento western patrí k mojim naj. Výborné obsadenie a dej ktorý má spád. Film patrí ku klasike žánru a milovník westernu by ho nemal obísť.

Tři mušketýři (1993)

Mladé pušky v mušketierskom vydaní. Pre niekoho možno hlúposť, pre mňa film, ku ktorému sa vždy rád vrátim. Nenáročný, rozprávkový, proste príbeh, kde to odsýpa. Keby som hodnotil historický film, tak by to muselo byť bez jedinej *. Ale mám to takto rád. Ako napísal Cervenak - berte alebo nechajte tak :)

Seidžúši Bismarck (1984) (seriál)

Seriál, ktorému 5 musím dať, pretože mi pripomína detské časy, keď som ho pozerával na RTL2, dennodenne prežíval so Saberom nástrahy nájazdníkov a sedel v kresle ako prikovaný:) Asi jediný animák, na ktorý by som sa s chuťou pozrel aj teraz a zaspomínal si...:)