Kovy (2014) (pořad)

U některých videí jsem se solidně pobavil (hlavně Šmejdi), ale na ČSFD to nemá co dělat. Kovy je v pohodě a zdejší odpady nechápu, vždyť většina těch videí má i vzdělávací fukci.

Cyberjack (1995)

Celkem solidní záležitost. Dudikoff je OK, ale nejlepší je neuvěřitelný Brion James (v CZ znění vyšperkovaný úchylným hlasem Miroslava Saice). Co tenhle předčasně zemřelý béčkový veterán předváděl, to člověk nechápe. Škoda, že už zemřel. 55%

Paprika (1991)

Nic moc. Hlavně brutální stopáž a nulový děj. Ale najdou se i pozitiva: pěkná hudba a ultimátní CZ dabing, který sype jadrné hlášky jedna radost.

Replikant (2001)

Po druhém zhlédnutí přidávám hvězdičku. Akční scény jsou kvalitní. Místama se trochu moc stříhá, ale je vidět, že ten film nebyl podfinancovaný. Děj je sice debilní, ale aspoň trocha originality. Zkrátit to o 15 minut a mohlo to být opravdu kvalitní béčko. Slabší 3 hvězdičky. Podobně jako u Lundgrenovo Kamufláže mi přijde, že ten film většina komentujících ani neviděla. Jejich komentáře jsou krátké, nepopisují žádnou určitou věc ani scénu ve filmu a dají se napsat k jakémukoliv filmu. Reálně by měl mít tak 50%

Kamufláž (1991)

Asi jsem viděl jiný film. Vyhýbal jsem se tomu přes 2 roky a jsem ohromen. Slušná detektivka. Nenudil jsem ani chvíli. Pravda, akčních scén pomálu, ale je to technicky natočeno bezproblému a některé scény jsou velmi pěkné (např. Mambo-jambo ve sprše). Škoda, že jsem záporáka(ky) poznal hned. A to se mi snažili zmást i dabingem (nečekaně ho mluvil Vízner). Škoda, že jsem na tom nebyl v kině. Takové filmy dnes už nevznikají. Když připočtu pár dobrých hlášek (Měli tam převařený špagety), nemohu jinak. Pěkných 60%. EDIT: Je smutné, že takové umělé nafouknuté bubliny jako Šestý smysl tu mají tolik procent, a tento se mrcasí na 40.

Království za kytaru (1989)

Slušně obsazená jednohubku. Na jednou skouknutí je to ideální, ale po druhý to vidět nemusím. 50%

Red Force 3 (1988)

Film je takový klasický Hongkongský akčňák, ale ten dabing! Sice v něm na tu dobu dabují celkem netradiční dabéři (Miloš Vávra, Vondráček, Fišerová, Milan (Baloun) Neděla (!!!)), ale jinak je vskutku brutální a čeří vody takový pekelnými hláškami jako např. Svaté hovno! Doporučuje 7 z 5 tínejdžrů.

Hroch (1973)

Abych uvedl jeden místní dialog: Jasně a jadrně řečeno. Hlídat masy, neplést se do politiky, a propláchnout žaludek. I politicky. Pane Steklý, chce se mi zvracet. Už úvodní ultra debilní scéna ze znuděným Skopečkem a nafetovaným Větrovcem dává leccos tušit. Hudba je totálně trapná, Lír vypadá jak Babiš s knírkem a mluví jak debil. Hlinomaz je totálně strašnej a Holý vypadá, že hodí šavli. Ostatní herci přehrávaj nebo jsou znudění či pro jistotu nehrají vůbec. PS: Vzhledem k tomu, že zemřel představitel jedné z hlavních rolí Svatopluk Matyáš, uděluju filmu 5% jako soustrast rodině.

Tam, kde hnízdí čápi (1975)

Tam kde hnízdí čápi je další dacanská randárovina, kterou soudruzi krmili neblahý český lid. Kdyby to mělo aspoň nějaké tempo, tak bych ten kom. balast snad přežil, ale takle jsem si ten film musel pustit zrychleně.