Krvavě rudé nebe (2021)

Čtrvtou hvězdičku tomu nedám, protože je to zbytečně dlouhý, ale jinak jde o jeden z těch lepších netflixovských bijáků. Navíc se to natáčelo v ČR. 65%

Útok lehké kavalerie (1936)

S historií si tenhle film zcela vytírá prdel. Úvodní dvě třetiny jsou jakousi scénáristovou vylhanou variací na Britsko-afghánskou válku šmrncnutou Mahdího povstáním. Teprve až v poslední třetině se dostáváme na Krym a je nám představena scénáristou notně vylepšená verze bitvu u Balaklavy. Už jen vydávat nekompetentnost a kreténství za hrdinství chce odvahu. Jinak jde ale na dobu vzniku o povedený snímek. Aperol Fritz je sympaťák a v menší roli si lze povšimnout později známého Davida Nivena. Akční scény jsou na tu dobu nadprůměrné a objevují se v nich kvalitní kaskadérské kousky. Avšak krev člověk nezahlédne ani pod mikroskopem a lecjaké scény jsou zbytečně zrychlované, což již dnes působí směšně. Jen ta romance je tam evidentně jen kvůli natáhnutí stopáže. Asi se podívám i na další filmy trojky C-F-H. 65%

Poslední žoldák (2021)

Celkem ucházející jednohubka s JCVD, který se narozdíl od ostatních béčkařů ještě snaží. Akční scény jsou celkem slušné. Bohužel, ačkoli je kadence vtipů slušná, zasmál jsem se asi čtyřikrát, za což částečně mohou i dost hrozní herci, hlavně ten jeho syn, který je hrozně otravný. To si uvědomil asi i pan režisér a tak ho ostatní postavy několikrát trefně setřou. Taky jsem moc nepochopil ty scény s tím kubáncem, který miluje Tonyho Montanu ze Zjizvené tváře. Asi to mělo být vtipné. Nebylo. Ale vyloženě to nenudí, má to slušný soundtrack, takže těch 45 % dám.

Muž se dvěma mozky (1983)

Slušná komedie z několika naprosto perfektníma scénama. Bohužel, těch trapnejch je taky celkem dost (hlavně z počátku). Dalším negativem je nepovedený soundtrack. Nevim, jak ho přesně popsat. Takový lacino-šmírácký. Jinak nechápu, jak někdo může napsat, že je Martin v tomto filmu nevýrazný. Vždyť tu přehrává víc jak v Růžovém panterovi. 60%

Znamení (2002)

První půlka je hodně dobrá, ale od chvíle, kdy si Phoenix a děti nasadí na hlavu alobal (🙀) a začne se plkat o bohu, jde to hodně dolů a závěr tomu definitivně nasadí korunu. 55%

Červený drak (1986)

Když člověk překousne pomalejší tempo a WTF přestřelku na konci (jak kdyby střihač omylem zničil některé záběry) tak člověk dostane celkem zajímavou atmosférickou detektivku s dobrým záporákem a kamerou. Remake je ale o trochu lepší. 70%

Cadillac se slevou (1990)

Sem tam dobrá hláška, ale jinak hodně průměrný komediální drama, který táhnou Williams s Robbinsem. Film jsem viděl s dabingem, který je až na hlavní role dost hroznej. V originále s titulkama by to bylo určitě lepší. 50%

Jatka č. 5 (1972)

Kniha je divná a film ještě divnější. Nejlepší stejně jako v knize je část za druhé světové, část z tehdejší současnosti je zase nejnudnější. Těch pár rádoby humorných scén nebylo vůbec vtipných a úplně narušovali atmosféru. Ještě musím něco napsat o představiteli hlavní role. Ten byl v tomhle filmu hodně důležitý, protože z plátna skoro nesleze. A tady je největší kámen úrazu. Sacks je zoufale necharismatický a co hůř, neumí ani pořádně hrát. Jinak česká stopa určitě potěší, v závěru se mihne i Ševčík v typické roli gestapáka. Prostě průměr. 55%