Bullittův případ (1968)

Má to vynikající atmosféru a technickou stránku. Když dojde na akci, je dobře natočena (již legendární automobilová honička). Ale mám s tím jeden problém. Většina stopáže se táhne v hrozně pomalém a uspávacím tempu. Některé scény jsou zbytečně dlouhé a tím pádem příšerně nudné. Zkrátit to a dal bych čtyři hvězdičky. Takhle nemohu. 65%

Aligátor (1980)

Horor to sice není, ale když to berete jako černou komedii, tak vás to určitě neurazí. Pár dobrých hlášek, několik ukousnutých končetin a namachrovaný Silva, který se kasá, jak aligátor sejme a nakonec se zmůže na jeden výstřel a chcípne. Já jsem spokojen. 60%

Charley Varrick (1973)

Povedený thriller, který i přes délku nenudí. Matthau v netradiční roli potěší, protože i když je to hajzl, tak většina ostatních postav jsou hajzlové jěště vetší. A jakmile dojde na akci, je dobře natočena. Siegel točil v té době samé pecky. 80%

Madigan (1968)

Víceméně soouhlasím s Lacikem. Mírně nadprůměrná pomalá kriminálka s dobrými herci a standardně kvalitní Siegelovou režií. Ale akci nečekajte. Jedna krátká honička a 2 přestřelky, přičemž ta první trvá 2 sekundy a ta finální sekund deset. Za jedno zkouknutí to stojí. 60%

Mechanik zabiják (1972)

Dobře napsaný a natočený thriller. Díky tomu se dá přežít i pomalejší tempo. Kromě závěrečného inferna akce ve filmu mnoho není,  ale když už se objeví, je dobře natočena. Povedla se i hudební složka. Nezapomenutelnou je vyjma závěru i scéna, kdy si holka podřeže žíly a Bronson jí lakonicky odpoví, že má ještě 3 hodiny, než zemře. Tomu říkám přístup! 75%

Telefon (1977)

Výborný nápad, skvěle provedené výbuchy a dobré finále v hospodě. Zbytek je však po všech stránkách průměrný. Siegel natočil celou řádku dobrých filmů, ale tenhle je jeden z těch horších. 55%

Invaze zlodějů těl (1978)

Viděl jsem původní verzi a krvavější předělávku z roku 1993 a tahle je z nich nejlepší. Výborná atmosféra, kvalitní herci a mrazivý závěr. 80%

Hoši z Brazílie (1978)

Schaffner byl v šedesátých a sedmdesátých letech ve formě a točil jeden dobrý film za druhým. Kromě technické stránky a originálního scénáře si pochvalu zaslouží i herecké obsazení. Kvalitní je i český dabing. I na podruhé mě to bavilo. 80%

Člen klanu (1974)

Solidní thriller s několika dobrými scénami, hrozným soundtrackem a perfektním Cameronem Mitchellem. Takhle se má točit film proti rasismu. 65%

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Dobrý, na rok vzniku pěkně krvavý western se sympatický duem Bronson-Mifune a parchantem Delonem. Jen ta Uršula není nic moc a film zbytečně zpomaluje. 70%