Dobytí Planety opic (1972)

Tak tohle už mě moc nebavilo. Tu třetí dávám za inferno na konci a část v převýchovně. 50%

Zlé časy (1975)

Jednoduchý přímočarý béčko se slušnýma bitkama. Co chtít víc? 70%

Melodie podzemí (1963)

Delon a Gabin hrajou dobře. Verneuil režíruje tradičně s přehledem. Příběh taky není zlý a závěr je minimálně zajímavý. Tak kde je problém? Co například v tom, že Delon půlku filmu kecá, balí ženský, jezdí se zadní projekcí či se opaluje u bazénu? Ano, tempo není přítelem tohoto filmu. Ta hotelová pasáž se mohla zkrátit klidně o půlku. Aspoň tu má D. dobrou hlášku. Když k tomu připočítám tu hrůznou koloravanou verzi co jsem viděl, mohu maximálně 65%.

Útěk z Planety opic (1971)

Navzdory zdejšímu hodnocení si myslím, že je to lepší než druhej díl. Navíc k hudbě se vrátil Goldšmit a ačkoli se soundtrack prvnímu dílu nevyrovná, je lepší než ve dvojce. Dávám tomu slušných 55%.

Barabáš (1961)

Anthony Quinn je výborný a v menších rolích se tam objeví několik slavných herců. To je první plus. Pasáže z gladiátorské školy a ze sirných dolů jsou dobře udělané. To je druhé plus. Odehrává se to ve spoustě lokací a muselo to být drahé. To je třetí plus. Bohužel, zbytek filmu je vyplněn náboženskými kecy a dalšíma různýma nepříliš záživnýma věcma. Kdybych byl křesťan, jejichž šéfíkové si tenhle biják objednali, asi by můj ejakulát lítal až ke stropu, ale já a náboženství se mámi asi stejně rádi jako Turci a Arméni. 50% je maximum.

Okamžik vyzrazení (1974)

Tak jsem se podíval na poslední známejší Siegelův film, co jsem neviděl. A jak to dopadlo? Dost průměrně. Ačkoli to má zajímavý děj, je to takové celé mdlé, za což může zbytečně překombinovaný scénář. Caine je vpohodě, avšak záporáci nevýrazní. Akční scény jsou vpodstatě jen dvě a navíc krátké. Nejlepší věcí na snímku je tak úvodní únos, jenž má pořádné grády. Sice to nenudí, ale podruhé si to asi nepustím. 55%

The Killers (1964)

Původní verzi jsem neviděl, takže nevím, do jaké míry to kopíruje orginál. Jinak, co o tom říct. Zajímavý námět, ale zpracování je bohužel poplatné době. Hlavně ta zadní projekce je katastrofální. Ale konec to má dobrý, to uznávám. A rozhodně mě potěšilo vidět Ronalda Reagana a Brejchovou 🙂. Siegel začal točit vynikající filmy až na konci šedesátek. 60%

Do nitra Planety opic (1970)

Tak tohle bylo slabší. Masky jsou stále výborné, ale vizuální efekty bohužel dost směšné. Hudba taková nevýrazná. Co se týče samotného děje, tak první polovina je celkem dobrá. Ovšem potom, co se tam objeví ti mutanti uctívající atomovku, to jde slušně do kopru. Aspoň ten konec je povedenej. 50%

Bílý bizon (1977)

Hororový western? No, nakonec z toho vylezlo celkem povedené dobrodružství. Dobrá trojka našich hrdinů, pěkná výprava, slušná hudba. Bronson zde předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů. Dokonce jsem se i lekl. Jen ten bizon je trikově úsměvný a mé hodnocení sráží o hvězdičku. 65% (PS: Na cca 3 sekundy se tam v roli číšníka mihne Martin Kove alias záporák s Karate Kida)

Planeta opic (1968)

Ano, i po letech se jedná o jeden z nejlepších sci-fi filmů. Masky opic vypadají stále dobře a konec je vynikající. Navíc, povedl se jak původní kinodabing, tak i ten novější na VHS. 90%