Klec bláznů (1978)

Není to zlý film, ale ani nic, co by mě zvlášť zaujalo. Opravdu vtipná mi přišla jen samotná závěrečná hostina. Čistý průměr. 50%

Klec bláznů II (1980)

Mně to přišlo dokonce o něco lepší než průměrný první film. 55%

Plaváček a děd Vševěd (1981)

Tohle byla slušná mizérie. Herci by byli ještě jakž takž (Skrúcaný je sympaťák, Dočolomanský má i přes tu hroznou masku stále charizma), ale film důsledně zabila impotentní režie maestra Ťapáka. Takto silně kokotsky natočený film jsem dlouho neviděl. Aspoň mě pobavili některé vypečené scény, jako např: Skrúcaný skočí na střechu, přičemž bez toho, aby byl slyšet jakýkoli zvuk nebo jsme nedejbože viděli nějaký kaskadérský kousek, se najednou ocitne vně domu, kde je na podlaze naprosto čisto. Asi umění teleportace. V této budově mezitím Lasica a jeho poskoci tancují boogie s Ťapákem ml.. Skrúcaný následně ukáže Lasicovi tři zlaté vlasy (vypadají jako nabarvené dráty), které má zabalené v modré igelitce (!), přičemž Lasica dostane asi infarkt a spolu s Ťap. a Skru. se teleportují ke skále, kde se změní ve slaměnou figurínu přibitou ke kříži, která vzplane a Skrúcaný ji shodí ze skály a do toho hraje hudba jak při mši kardinála Duky. Potom se díky kouzlu LSD přenese do království, kde způsobí výron gejzíru z místní studny a přesekne žábu (!) (opět hraje hudba jak při mši). Pak se dostane ke seschlému stromu, zbourá jeho oplocení a šmikne hlavu plyšovému hadovi, jenž vypouští z huby páru (!), díky čemuž na stromu vyrostou lusku připomínající uzené buřty (furt hraje ta hudba). V závěru se dočkáme odporně přesvětlených záběrů jak ze Samurai copa, rozezní se hudba jak ze svatořečení svatého Spytihněva a možná přijde i klíčování před plátnem. A zmínil jsem, že mapa nebe je tvořena obarvenýma tenisákáma a kovovejma ježkama? 30%

Ator, pán ohně (1982)

Těžký thrash, evidentně spíchnutý tak za týden někde u Dolomit. Ze začátku to vypadá ještě jakžtakž profesionálně, avšak po zmizení Atora chráněnce (pravděpodobně syna Seana Conneryho a Charlesa Bronsona) se to, jak píše uživatel TERRORDROME, změní ve walking simulator. Občas pobaví nějaký katastrofální efekt (maska čarodejnice, pavouk, pavučina). Skoro na konci potěší poměrně originální bitka se stínem, závěr je však takový odbytý. Díky slušné hudbě budu protentokrát hodný. Uděluji 30%. PS: Kde tam hrála kožená držka Nello Pazzafini, zůstává záhadou.

Lon McQ (1974)

Pomalá a nepříliš zajímavá detektivka, ve které se už notně přestárlý Wayne zaplete do obchodu s drogama. Technické aspekty filmu jsou samozřejmě v pořádku, teče tu i krev, ale proč to pan scénárista natáhnul na 2 hodiny, to mi hlava nebere. Italskej thrash Poslední žralok, kterej jsme zkouknul předtím, mě bavil víc, a to má poloviční hodnocení co McQ. 50% za snímek a 5 % za funky hudební podmaz. 55%

Válečníci roku 2072 (1984)

Pěkný vizuál, Fulciho solidní režie a dobrá hudba vs typicky vyfetovaný italský scénář = nádherný kapitalistický brak. 55%

Gymkata (1985)

Je to pitomý až na půdu, ale taky celkem zábavný a akční scény jsou solidní. Nic extra, ale ani žádná katastrofa. Pravda, hlavní hrdina je takovej nezajímavej týpek, ale pro mě, jakožte zavilého odpůrce sportu, nezbylo nic jiného než koukat s otevřenou hubou na ty jeho gymnastické kousky. Vrcholem filmu je ta část ve městě bláznů, ta byla opravdu povedená. Já za sebe dávám 60% a klidně se na to znovu někdy podívám.

Ničitel (1984)

Solidní italský trash s hlavním hrdinou, co vypadá jako Schimanski, a s typicky grcu hodným dabingem počátku 90. let. Jen ta finální akce, kde jde počet mrtvých do desítek, je strašně zbrklá a klopotná. 55%

Boss Nigger (1975)

Černošský western s funky hudbou? Tedy vpodstatě niggastern. No, čekal jsem zábavnější film. Akce je dost málo a je nezajímavá a navíc fandit těm dvou černochům, co se chovaj jako kokoti, je dost obtížné. Aspoň že Williamson je tvrďák a má charizma. PS: Je celkem smutné, že režisér Arnold, co v padesátých letech dělal pro velká studia, skončil na konci svý kariéri v low budget produkcích. 50%

Kapesné (1972)

Moc jsem ale nepochopil, k čemu tam byla ta podzápletka s hispánským vožralou, vyvanula úplně do ztracena. Závěr je takový nijaký. Ale vpodstatě jsem se nenudil a Newman byl sympťák, tak budu hodný a dám 50%