Praha secesní (1974)

Pěkná architektura, obrazy, sochy, apod. doprovázená jakýmsi básnickým komentářem. Dokumentární hodnota bídná a jako poetický film nedotažené. 45%

S čistýma rukama (1972)

Rumunská detektivka? Překvapivě to celkem šlape. Nicolaescu jako herec je sympaťák, avšak jako režisér už na tom tak dobře není. Snaha vyrovnat se a napodobit západní filmy je evidentní (postavy a jejich oblečení: filmy s Delonem, scéna v baru: Francouzská spojka, masakry svědků: italský filmy), ale poměrně slušně to funguje. Jen ten příběh mohl být sevřenější, vpodstatě epizodické vyprávění není ve formě, jakou Nicolaescu zvolil, příliš ideální. Buď to mělo mít nosný příběh nebo to měli být různé příhody ze života detektivů v Bukurešti. Takhle je to nesourodé. 55%

Čas pracuje pro vraha (1979)

Když pominu lehce odhadnutelného vraha a v nočních scénách nepříliš zdařilé nasvícení, tak jde po všech stránkách o totální průměr. Díky milosrdné stopáži se to dá ale bez problémů vidět. Ani ideologický podtext mě neiritoval a herci tradičně zahráli kvalitně, proč být tedy zlý. 55%

Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982)

Evidentně nemám vkus, ale mně to přišlo jako Schulhoffova nejlepší komedie. Navíc to má jen něco přes 80 minut, takže se u toho člověk nenudí. Navíc Peterka s Augustou jsou sekáči.  Mělo by to tu mít aspoň o 10% víc. 70%

Duna (1984)

Baron Vladimir Harkonnen rulez!

Až přijde kocour (1963)

Chtěl bych číslo na dealera pana Jasného, protože to musel být solidní materiál. Kouzelnické představení a následné sundání brejlí kocourovi jsou NEUVĚŘITELNÉ. Zbytek však už pokulhává a stopáž je přemrštěná. Ale vizuál je na tu dobu i ve světovém měřítku bombastický. 55%