Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

V Kosovu se děli prasárny, ale tenhle jednostranný snímek tuto etapu dějin vykresluje bohužel zkresleně. Definitivním hřebíčkem je ten závěrečný dodatek. To mělo bejt jako co?

The Death of Yugoslavia (1995) (seriál)

Perfektní dokument, jehož jedinou škodou je, že vznikl hned po válce v Bosně a tak se nemohl zabývat válkou v Kosovu. Velkým plusem je též přítomnost politiků, kteří tuto válku rozpoutali (nejlepší byli Srbové, především balkánský Steve Martin Miloš a skopová hlava Karadžič snad jednou neodpověděli na otázky normálně a strašně to okecávali). Když k tomu připočtu fakt, že jsem se za těch 5 hodin ani jednou nenudil, dávám 95%.

Uncharted (2022)

Oproti Red Notice to má lepší herce, aspoň pár dobrejch hlášek a odehrává se to v reálných lokacích. Nadšenej z toho nejsem, ale narozdíl od výše zmiňovaného bych se na to podíval i podruhý. 60%

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Extra slizské trio Roden, Hrušínský a major Maisner a zásadový Kňažko pozvedlo tento místo zbytečně táhlý film na čtyři hvězdy. Příště si radši o komunistickejch zvěrstvech pusťte film Doznání. 70%

V bublině (2022) odpad!

Neskutečná tragédie. Že jsem se ani jednou nezasmál by nebyl takový problém, kdyby jsem se trapností vyloženě neošíval. Jediní, kdo to jakž takž ustáli, byli Pascal a Duchovny, bohužel i oni jsou většinou trapný jako zbytek castu. Hvězdná camea absolutně zbytečná. Tohle se skoro ani nedalo dokoukat. 5% vyloženě jen za solidní obsazení, i když fakt nedokážu pochopit, jak na něco takového mohli přistoupit.

The Trail (1983)

Po všech stránkách průměrné cosi, co ne úplně šťastně míchá komedii a horor. Místy to má dobrou hudbu i atmosféru. Škoda jen, že nepřitlačili v krvavých scénách, ale vzhledem k tomu, že jsem se i dvakrát zasmál tomu divnýmu Hongkongskýmu humoru, tak pod tři nepůjdu. 50%

Útok na Bílý dům (2013)

Nejsměšnější film, který jsem za dlouhou dobu viděl. Ty stupidní hlášky hlavního dua několikrát překročili hranici trapnosti a stali se vtipnými na nové meta úrovni. A ten závěr, když ta holka začne mávat emérickou vlajkou na přilétající stíhačky, u mě způsobil krach močového měchýře spojený s promoknutím lacláčů. Objektivně to moc dobrej film není, ale čistě subjektivně jsem se dlouho takhle nezasmál. Dávám pobavených 70% i díky faktu, že věřím, že je to sranda záměrná.

Talking Heads - Once in a Lifetime (1980) (hudební videoklip)

Písníčka je takový průměr, ale David Byrne to tady v tom klipu rozjíždí luxusně. Ty jeho tanečky, připomínající něco mezi obrnou a tancem sv. Víta, jsou nezapomenutelné.