Pevnost na Rýně (1962)

Zdejší hodnocení jsem absolutně nechápal. Pak přišel všemi zmiňovaný konec a já si říkal, že i přes ten jasně propagandistický tón je to pořád slušné. To jsem ale netušil, že mě čeká ještě dovětek, který je tak debilní, že si ho tam snad muselo dopsat politbyro. To byla opravdu nepěkná tečka za tímto filmem. 60%

O hloupé havířce (1990) (TV film)

Štěpánek tu vypadá jako Volonté v Pro pár dolarů navíc.

Milán nenávidí: policie nemůže střílet (1974)

Výborný Milian a pěkně nekompromisný první polovina. Pak to bohužel dost zpomalý a konec mi přišel poněkud přehnaný (to pan policista takhle řešil každý soud, co prohrál?). 65%

Brutální město (1970)

Název filmu zněl výborně. K tomu si připočtěte v hlavní roli Bronsona, na skladatelském pultu Morriconeho a navíc ještě od režiséra Sandokana? No, těšil jsem se celkem dost. Bohužel, mé dojmy jsou poněkuď rozpačité. Hlavním problémem je mininum akčních scén. Hned úvodní autonaháněčka je nejlepší (až na tu zadní projekci), zbytek pokulhává. Finále moc dlouhý, vražda na závodech totálně nesmyslná a zbytek je jen takové pif paf. Též mi přišlo, že herci hrají na půl plynu. Jako kdyby to natáčeli jen kvůli tučným valutům. No, na ty tři hvězdy to ještě bude. 50%

Dune World (2021)

Viděl jsem na Youtube recenzi tohoto skvostu a i na amatérský film by to byla sračka.

Le colt cantarono la morte e fu... tempo di massacro (1966)

Úvodní hon je nejlepší scéna z celého filmu. Naopak finále mi i přes hromadu mrtvol přišlo slovy Jany Maláčové takové plytké, nezajímavé. Nezachrání to ani krev (tu si Fulci nemohl odpustit), číňaň, homoslizáček, ukřižování, vraždění dětí, opilý mistr v baru (fakt mi to připomnělo Jackieho eskapády) ba ani hláška Hej, džentlmeni!, po které náš druhý hlavní hrdina nonšalantně všechny odpráskne. Trochu to vylepšuje tradičně dobrý italský hudební podmaz. Mrkněte radši na Stříbrné sedlo nebo Bílého tesáka, ty se Fulcimu povefli víc. 50%

Červený stan (1969)

Nenechte se nalákat na Conneryho. Hraje tu asi ve čtyřech scénách, max 10 minut. Jinak jde o rozhodně nadprůměrný film, byť si myslím, že vzhledem k velice silnému námětu to mohlo být mnohem lepší. A navíc ty scény s těmi duchy, co Mobile vidí, jsou opravdu zbytečné. 70%

Případ pro začínajícího kata (1969)

Zpočátku zajímavá bizarnost (prkenná podlaha) se mění na táhlou nudu s množstvím WTF scén, které spíš než cokoli jiného otravují. Je to škoda. Ani herci to příliš nevytáhli. Kostelka se mi do této role vůbec nehodil. Landovský vypadá jak degeško s ústavu. Ostatní mají malý prostor, trošišku nad ostatními čněl jen Hálek, jenž vypadal (úmyslně?) jak Kléma Gott po liposukci. 40%

Tata Bojs - Attention aux hommes (2002) (hudební videoklip)

Na český poměry je to pecka, ale pět hvězd tomu nedám z jednoho prostýho důvodu. Nemám rád Koháka.

Pevnost (1983)

Celkem by mě zajímalo, jak by tenhle film vypadal, kdyby ho producenti nezkurvili, ale to se asi už nedozvím. Výsledkem je bohužel slušně natočené a obsazené zmatené nic. Děj je kvůli prostříhání strašně zkratkovitý. Postava Scotta Glenna je WTF. Moc se nevytáhli ani trikaři. Díky bohu se aspoň vydařil ten psycho hudební doprovod. Mnoha scénám dodává na atmosféře. Má předchozí dvě hvězdy byli vůči tomuto bijáku až moc kruté, ale i tak tu byl promrhán potenciál na kultovní snímek. 50%