Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Začátek je taková standartní šmakuláda strýčka Marvela. Potom se to naštěstí zlepšuje a prostřední část mě bavila. Po zjevení Kingsleyho však začně kvalita upadat a akční finále už bohužel spíše nudí. Z letargie mě nakonec vytrhlo jen to závěrečné karaoke, který je tak trapný, až je vtipný. 50%

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Nevim, jestli to bylo výborným dabingem, ale já se bavil slušně. Neříkám, že je to nějaká pecka, ale rozhodně mě to nijak nepohoršilo. 60%

Fantom ráje (1974)

Bizarní muzikál, který Palma napsal a natočil evidentně v silném kokainovém opojení. Bohužel, ty písničky jsou dost nenápadité a nezajímavé a "humor" vám spíš vyvolá tumor, než úsměv na tváři. Jediná fakt povedená scéna je s tím mongoloidním teplouškem, který pozná význam slovního spojení elektrizující atmosféra. Podívat se na to dá, ale nic extra nečekejte. 50%

Excalibur (1981)

Zdější hodnocení je dost přepálený. Excalibur není sice žádná katastrofa, ale přes 80 procent? Asi sem viděl jiný film. První polovina je totiž sledem průměrných, nudných až vyloženě směšných scén. Teprve druhá půle je skutečně dobrá. Hledání grálu má kurva pořádnou atmosféru a rozjede se i soundtrack. Bohužel, ten úvod to fakt potápí. 55%

Seznamte se, Joe Black (1998)

Hodně rozporuplný film. Na jednu stranu tu máme pěkný námět, kameru, herce a hudbu. Na straně druhé tu máme přepálenou stopáž, několik vyloženě papírem šustících dialogů a 2 nechtěně směšné věci (snad deseti minutová sexuální scéna a trikově zbabraná Pittova srážka s kapotou). Výsledkem je nadprůměrný film, ale mohl být o dost lepší. 60% PS: Co na tomhle stálo devadesát mega fakt nechápu. Vždyť nejvýpravnější scénou je večírek s ohňostrojem!

Policajt v Beverly Hills (1984)

Po letech se mi to už tolik nelíbilo. Pár dobrých hlášek. Slušné tempo. Hudba nadprůměrná. Ovšem akce je málo a je průměrná. Brest nebyl nikdy moc dobrý režisér, ale uměl si vybírat kvalitní scénáře. Natočit to nějaký lepší režisér, dal bych i tu čtvrtou hvězdu. Takhle max. 65%

Psanec Josey Wales (1976)

Perfektní a drsná první polovina, avšak druhá půle je až moc natahovaná. Škoda. 70%

Zářivá hvězda (1960)

První skutečně povedený Siegelův film. Presley je sympaťák a párkrát nám i zapěje, avšak uznávám, že jako herec nic moc. Naštěstí má film dobrý scenář, kdy se hlavní postavy dostávaj do stále větších sraček kvůli tomu, že Elvisova máma je indiánka. Přestřelky jsou kvalitní. Závěr pěkně nehollywoodský. Zdejší hodnocení je přesné. 70%

Invaze lupičů těl (1956)

Na rok vzniku to nemá zlý efekty a tempo se stopáží taky potěší. Avšak remake se Sutherlandem a dokonce i ta nepokrytě trashová verze z roku 1993 se mi líbili víc. Siegel už tehdy byl schopný rejža, ale k těm dobrým filmům se musel ještě prokousat. 60%

Bitva o Planetu opic (1973)

Jo, je to nejhorší díl, ale zas taková hrůza, aby to mělo 39 procent? To si nemyslím. Nad tou třetí hvězdou jsem se dlouho rozmýšlel, ale nakonec ji hodím. 50%