Nalevo od výtahu (1988)

Po všech stránkách průměrná komedie. Díky skromné stopáži to však nijak extra nenudí  Jeden z nejlepších vtipů filmu je však až v závěrečných titulkách, proto určitě mrkněte i na ně. 60%

Blázen z laboratoře 4 (1967)

Píčovina. Děj je zajímavý, ale absolutně nevyužitý po komediální stránce. Přitom režisér vyložený babrák neni. Špatní nejsou ani herci. Český dabing taky dobrý. Ale i přesto jsem se tasmál jen jednou. Proč dávám 3 hvězdy? Protože z těhle starejch filmů vyzařuje určité kouzlo. Prostě nostalgie, takže jim lze leccos odpustit. To u moderních filmů necítím. 50%

Třetí na řadě (1981)

Představte si typickou uřvanou komedii, ale vypraparujte zní humor. Přitom námět je pro komedii výborný. Herci taky slušní. Ale je to absutně nezáživné. Po půl hodině jsem to vypl.

Harper (1966)

Je to po všech stránkách průměr, ale Newman má pár luxusních hlášek. Díky němu za 60%

Mluv, mluv, zajímáš mě (1979)

Nejslabší film od Vebera, co jsem viděl. Je to takové nepříliš zajímavé drama. Komediálních scén je minimum. Jednou se to ale vidět dá. 50%

Podvod (1949)

Vzhledem k době vzniku to už lepší být nemohlo. Dobrá kamera, rychlé tempo, slušné boxerské scény. Jsem spokojen. 75%

Zkouška orchestru (1978) odpad!

První půlka až na některé agresivně přehrávající výkony ještě ušla. Události posledních dvaceti minut jsem však nedokázal pochopit. Poselství jsem taky nějak nerozklíčoval. Asi, že muzikanti jsou kreténi. První půlka - 50%, druhá - nehodnotitelná sračka.

Zlatý pavouk (1956)

Pomatoval jsem si to jako napínavou kriminálku. Chyba lávky. Je to totálně nudné, nezáživné drama. Herci to nevytáhnou. Vrchota nic moc, ale ještě ujde, Brejchová naprosto příšerná, doslova předvedla herecký výron, ostatní mají jen malý prostor, trochu zaujme jen slizák Růžek a barman Nový. Bekyně kliška si opět střihnul roli slušňáká nejslušnějšího a mě sral, jen co poprvé promluvil. Pak tu máme kastrátora Heyla, kterému poldu věřím asi stejně jako Volnému inteligenci. Režisér byl při natáčení asi ožralý jak bluma, protože všechno je natočeno nudně až mizerně, např. úvodní zmatená kokotská přestřelka. Hudba byla koupena z nějakého jiného filmu, protože se nehodila snad ani do jedné scény. Kameraman měl evidentně úchylku na dlouhé záběry na lidské obličeje v zoomech. Vidět každejch 5 minut úsměv Brejchové či Beka je na spáchání seppuku. Střih je taky volaký domrvený. Když to vemu kolem a kolem, ty 2 hvězdy jsou skoro moc. 25%

V plném slunci (1960)

Americký remake je mnohem lepší. Hlavně prvních 45 minut je neskutečná zívačka. Pak se to rozjede a konec je podle mně povedenější než v nové verzi. Přes 60 procent však jít nemohu.

Pohádka o putování (1982)

Ke slovu bizár jsem nalezl nové synonymum - československé koprodukční filmy. Rozhodně se nejedná o pohádku, spíš fantasy. Je celkem škoda, že je film zaměřen hlavně na děti, protože tohle mohl být slušný horor. Nejlepší scénou je lov skoro na konci. Čeští herci se jen mihnou a pro děj nemají žádný význam. 50%