Vánoční koleda (2009)

Tak na toto by som svoje deti nenechal pozerať. Veď toho psychopata Ebenezera Scroogea som sa v podani Jima Carreyho miestami bál ! Vianoce sa blížia tak sa opať pozriem na túto inovatívnu koledu. PLUS:pekná vianočná fantasy rozprávka, živé postavy MINUS: až príliš strašidelné pre deti UPDATE 11/2016- wow paráda ! pridal som jednu * pretože od 2009 tu nebol takýto film !

Kytice (2000)

Originalite a kreativite filmu sa nedá nič vytknúť.Hudba dodáva filmu dostatočnú dávku melanchólie, depresie i napätia. "Hlavička bez telíčka a telíčko bez hlavy" len pri tej predstave predčí iné horory, v ktorých sa proste deti nezabíjajú. PLUS: originálne sfilmované poviedky, neopakovateľný scenár, krásne prostredie, hudba, strih a kamera MINUS: krátka stopáž, odchýlnosti od pôvodných balád.

Nadaný žák (1998)

McKellen je pán herec a mal by byť napisany takto IAN MCKELLEN lebo na nom nie je nic "male". Ten nemecký prívuk dodal filmu totalnu autentickost a pan herec to zahral s takou jednoduchostou az som nechcel verit a musel som si to pozriet niekolkokrat. PLUS:hlavny hrdina, MINUS:mozno trocha nudne sceny, v ktorych nevystupoval pan herec :)

Hra na utrpení (2008)

3* za scenu s klaunom a za zašitie v posteli. Jedna ma pomerne vydesila a druhá pobavila. PLUS: klauni - hororova klasika, niektoré scény boli pomerne napäté - uvod, MINUS: zbytočne rozdelenie filmu,,,predvídateľnosť deja a chovania postáv

Uvězněni v čase (2007)

Horor o cestovaní v čase,,,paráda. nečakal som nič extra a práve prto som bol milo prekvapený. Opat raz muz s maskou - aj to obycajne vrece na hlave mi nahanalo hrozu. Spanieli veru vedia ako sa da za malo penazi vela muziky. A v tomto prípade to platí dvojnásobne. PLUS: nový nápad, idea, myšlienka, neznámy herci, stupňujúce napätie a rozuzlenie. úvod, jadro a záver ako má byť a navyše v horore...to sa často nevidí. MINUS: krátka minutáž

The Collector (2009)

Na mna tento horor zaposobil fakt vynimocne. Bal som sa...neznameho..horory s maskami su pre mna nocnymi morami a preto ich tak milujem... PLUS: husta atmosfera, adrenalin ,napatie, myšlienka MINUS: nulove sucitenie s hrdinami, ktroych nepozname do detailov...

Božský Bruce (2003)

Ten Carrey zahrá snad všetko...od baktérie až po boha.... PLUS:celkom vtipné, nápadité,super herci, MINUS:trochu malo fantastična, z filmu toho žánru a námetu sa dalo vytĺcť odosť viac...

Jurský park (1993)

Skvelý zážitok prináša Spielberg na obrazovku doprevádzaný úžasným soundtrackom môjho obľúbeného skladateľa. Páčilo sa mi, že z film sa nevenoval len 1 téme - "hladný" T-rex, ale autor začal pekne od začiatku...Priblížil nám postavy, ich prácu a životy, prešiel k tajomnému ostrovu a šialenému vedcovi a napokon k dinosaurom a pomaly nám začal servírovať horor, ktorý som si schuti užil. PLUS:Efekty, stvárnenie saurov,HUDBA,zaujímavá téma MINUS:až takí silní ten t-Rex nemohol byť :)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Toľkými ľuďmi obdivovaný a obľubený seriál....no po 2 sériách ma ten humor prestal baviť a nevidel som žiaden dôvod siahnuť po ďalšej sérii. Na nudné večery fajn, PLUS: sympatickí herci, Barney :) MINUS: priemerný humor, sem tam úplne nudné epizódy.

Hačikó - příběh psa (2009)

Nemám rád filmy, kde je pes hlavným hrdinom a absolútne si neviem predstaviť čo v tomto filme zhltlo 16mil, ale budiž. Milo ma však prekvapil Gere, o psoch sa hovorí, že sú najvernejšími priateľmi a teno film to len dokázal. PLUS: krásny dojímavý príbeh určený pre všetky vekové kategórie...