Džuon (2000)

Shimizu to vie ako malokto,,natocit tak (ne)príjemne mrazivý horor. Niekolko scen bolo fakt výnimocnych, ale priznam sa, ze neskorsi remake sa mi pacil odost viac. PLUS: napätie, lahkost deja. MINUS: malo mrazivých scen, a pritom bolo tolko moznosti, malo hudby, zvukov - oproti neskrosiemu remaku, herci bez emocii,. "statickost kamery" ktora v tomto filme bola menej nutna.60%

Nenávist (2004)

Milujem horory, milujem zvuky v hororoch a domy v hororoch. Mam rad ked niekto odide "zo zaberu" a kamera chvilku ostane stat a preto som si toto naramne uzil ! PLUS: atmosfera domu, strih, kamera, hudba, ZVUKY !!!, poslednych 15 minut ! MINUS: trochu zmetenost v deji, slabe vysvetlenie- Ale inak 80%,,lebo som sa troska fakt bal :))

Rumah Dara (2009)

Dostatocne morbídne, nechutné, zvrátené, krvavé. mňamka. Len pred tým nepapajte čínu :) Slabší odvar viackrát spomínaných hororov s podobnou tematikou. Ale na ten hlas pani Darah nikdy nezabudnem. S takým pokojom v hlase do niekoho bodnut ihlicu... PLUS: dostatok krvavých scén, celkom sa niektorí herci snažili hrať, uveriteľné scény. MINUS: kopa chýb vo filme ( nazakrvavene šaty, lana okolo obeti mizli a zas sa objavovali), takisto ma irituje nelogické správanie postáv - k človeku s pilou sa predsa nepostavim chrbtom, nestojim a nedivam sa na zviazanych kamosov pol hodinu, snazim sa utiect a nie plakat na koberci ) 4* davam koli pani Darah, krvavym scenam, maskam, hudbe a jednoduchosti - jedna miestnost a voalaaa ako sa to lahko da :)

Melodie mého srdce (2007)

Tie plagaty fakt miestami odradzaju, le nelutujem ze som videl tento hudobny skvost. Dobrý výber hercov, film ktorý ma hlavu i patu a ktory sa nakoniec skonci dobre aj ked typicky americky, ale vobec mi to nevadilo. 4* lebo tu piatu si necham ak si to ozriem este raz. PLUS: herci, netuctovy dej, HUDBA, Jonathan :). Minus: trocha zmeteny a pomaly dej na zaciatku a trochu nedokonceny zaver...ale predpokladam, ze si kazdy najde to, co chce.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Celkom príjemný film - horor ktorý bol miestami dost napínavý a myslim si, ze by si zasluzil trochu lepsie hodnotenie ako 1-2 *. LoDuca samozrejme dotvoril skvelu atmosferu. PLUS: atmosfera, hudba, zvuky, par super scen - v pivnici. Minus: trocha tuctovy pribeh, malo emocii. a neznasam ak pri soferovani niekto myka volantom :)

Zátoka (2009)

5* za to, že stále existuje niekto, komu záleží aj na osude bezbrannej prírody....

Válka Bohů (2011)

Z traileru bolo jasne ze cely film bude založený na "krase" a efektoch. To sa im na 100% podarilo. Dokonalé masky a súboje ( scéna bohov a titanov ), efektná zmysluprázdna filmová "zelenoplátnová" pohádka. PLUS: MASKY!, HUDBA( trocha na štýl Inception a transformerov), súboje, bohovia, efekty, herci MINUS: trocha zmetenost v deji, nepodstatne odbocky. 75%

Vlkodlak (2010)

PLUS: atmosfera, prostredie, hudba , masky, herecke obsadenie, zaverecny suboj.MINUS: z filmu s tymto zanrom sa toho dalo teda vytlct viac. Ale inak prijemny film,,,a ta atmosfera bola fakt paradna

Captain America: První Avenger (2011)

Dalo sa na to pozerať, ale od takých hviezd som očakával trochu viac a škoda, že si Hugo zložil tvár... PLUS: herecké obsadenie,kamera, masky, MINUS:ničím výnimočné, naivné a hlúpe bojové scény (100 vojakov so supermodernou zbraňou vs. "xenin chakram") - nemám rád ak z niekoho spravia superhrdinu ak výrazneho, ze vsetky ostatne postavy su uplne zbytocne...

Vřískot 4 (2011)

Mierne inovatívny a na záver prekvapivé odhalenie. Ale atmosfera z prvého dielu sa nejako vytratila. Nenudil som sa , ale ani nejak extra nebavil. A stále nerozumiem hororovým americkým policajtom. To sú takí blbí naozaj alebo len v 99% filmoch...? PLUS: Courtney Cox, "uveriteľná krv" MINUS: ziadne napätie, nudné scény, trapné hororové klišé,