Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Vtipy jedou jak na běžícím páse a možná, ale fakt jen možná se zasmějete každý 2 minuty, (jako já) nad debilitou zúčastněných. Přesto je to kokotina na ntou. 5/10

Chceš mě, chci tě (2009)

Jak se bavím nad vtipama o sexu, The Ugly Truth servíruje jeden za druhým a žádný není vydařený. Scenárista si asi myslel jak hrozně je funny a jak se budeme všichni smát, chichichichichi. 3/10

Sedm psychopatů (2012)

Tarantino meets umírněnou stopáž a humor. 8.5/10

Píseň moře (2014)

Unylý příběh sourozenců, který je vizuálně nádherný, přesto je Píseň moře pouze těžkopádný a triviální snímek bez spádu. 6/10

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Ty zpomalovačky, epický záběry jako jsou loďky u nohy sochy, překrásný Hobitín, precizní expozice, legendární skupinka Společenstva prstenu, poetická hudba a vizuál, rady do života od Gandalfa, Jackson chroustající mrkev, krásná Liv Tyler a neméně krásnější Cate Blanchett, vynikající akční scény, kterými natrhává Společenstvo sequelům prdel a... takhle můžu jít donekonečna, geniální adaptace slavné knížky, která snad lepší ani nemohla být. 11/10

Hardcore Henry (2015)

Jasný, za 2 miliony nic moc neuděláte, zvlášť když děláte akční film, musíte dost improvizovat. Ilja Najšuller překvapil a natočil akční film z prvního pohledu zběsilou formou, díky kterému perfektně maskuje figuríny a levné triky, teda jak kdy, protože by to šlo ještě líp zahladit. Scénář postavený na velmi jednoduché zápletce, bez zvratů, ne, že by to nějak vadilo. Hardcore Henry totiž dost často připomíná akční videohry jako Doom, kdy se něco dozvídáte ze světa Henryho a pak dostanete dávku akčního nářezu. Henryho ani nevidíte, ani od něj neuslyšíte půl slova, přesto mu fandíte a nejen jemu, ale i Jimmymu, jeho průvodci světem, který je hodně vtipný a dost bizární. Jasně, záporák je dost jednorozměrný a mohl být vymyšlený líp. chlápek s telekinézou není z mého pohledu moc atraktivní a originální padouch. Ale ten film je stejně taková šleha, že jsem si ho nemohl neužít. 7.5/10

Tygr a drak (2000)

Ang Lee zklamal, po tolika nadšených reakcích a obdržených Oskarovych nominacích čekám víc než jen konvenční, filozoficky chatrnou pohádku. Romance překvapivě nefunguje a retrospektiva naruší hlavní linii tak moc, že jsem ztratil zájem o film. Vizuálně plané a akčními scénami nařachané, ale po hodině se to nekonečné lítání a neefektní mlácení omrzí. 5.5/10

Rychle a zběsile 2 (2003)

Herecký koncert, zvládnutá režie a bezchybný scénář. CGI na Oscary, líp tahle série nemohla pokračovat. 10/10

Blade Runner 2049 (2017)

Prázdný, vizuálně opulentní svět, bez zápletky a bez většího významu. 6/10