Taxikář (1976)

Můj nejoblibenejsi Scorseseho film. Ukázka špinavého New Yorku se skvelym De Nirem a neuvěřitelně krásnou hudbou. 10/10

Smrtonosná past (1988)

Jeden policista, desítky rukojmí, několik teroristů, jedna budova. Stačí těchto pár slov a hned se vám vybaví (podle mě) nejlepší akční film všech dob. Bruce Willis pořád hláškuje, nejlepší je na něm fakt, že je obyčejný policista, který má strach o svou ženu, no a vy během sledování filmu, budete mít strach o něj. Alan Rickman hraje nejlepšího záporáka (a ne, není to Snape). Prostě a jednoduše nejlepší Vánoční a akční film. 10/10

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Dvojice Riggs a Murtaugh opět zasahují a jsou lepší než minule! Celý film srší vtipem, akce je perfektní (i minule byla skvělá). Ústřední dvojice funguje perfektně a máte o ně větší strach, hlavně díky lepším záporákům, kteří od minule povýšili. Jeden z nejlepších akčních filmů. 9.5/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Hrozně rozvleklé, Kapr si jde pro Oscara, ale jeho postava mi je vlastně šuma fuk, scénář jednoduchý, ale technicky je to zvládnuté dobře. 5.5/10 (Pozn. Hardy tu byl asi lepší než Leo, no co už)

Sněží, sněží... (2019)

V podstatě docela fajn film, taková jednohubka na nedělní dopoledne. Herci jsou docela sympatičtí a jednou za čas se objeví nějaká ta vtipná scénka. 5/10