Na půl cesty (2005)

Pre mňa obrovské sklamanie. Reeker nefunguje ani ako slasher, ani ako duchárina, hlavný záporák je nejaký zombie kutila Tima v plynnom skupenstve, a tak som sa zabavil len na pár vtipných dialógoch.

Město duchů (2008)

Z hereckého a komediálneho potenciálu Rickyho Gervaisa tvorcovia nevyžmýkali viac ako pár vtipných momentov.

Surfařská svoboda (2008)

Pohodová letná komédia presiaknutá marihuanovým dymom so znesiteľným Matthewom McConaugheym, ktorý sa snáď pre podobné úlohy plážových typov asi narodil.

Vynález (2004)

Po druhom zhliadnutí možno hodnotenie upravím o jednu hviezdičku nadol. Alebo to tento nízkorozpočtový sci-fi chaos vu mňa vytiahne na rovných päť.

Tunelové krysy (2008)

Heuréka, Uwe Boll natočil konečne film! Klaustrofobický vojnový horor predstavuje v rámci Bollovej tvorby nadpriemer, v konkurencii podobných filmov však zapadá do priemeru.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Mladší a chudobnejší brat slávnejšieho Indianu Jonesa sa snaží nízky rozpočet, lacné triky a biedny dej maskovať väčšou dávkou humoru, ako je divák zvyknutý u profesora s bičom. Ideálne béčko na nedeľné popoludnie.

Vyjednavač (1998)

Podobne ako Shawshank Redemption, veľmi preceňovaný film. Jedno klišé za druhým, Kevin Spacey nepresvedčivý a situácie, do ktorých sa dostáva Samuel L. Jackson, málo uveriteľné.

Mystery Men (1999)

„The roof, the roof, the roof is on fire!“. Niekoľko vydarených hlášok, dobrí herci, ale paródia na komixy priam zvádza k väčšej kadencii vtipov. Takto je to len neškodná trojhviezdičková zábava pre celú rodinu.

Jack Brooks: Zrůdobijec (2007)

Zaujímavý nápad stvoriť mužskú verziu populárnej Buffy dopadol veľmi rozpačito. Prvú polovicu filmu zachraňujú len cholerické výstupy hlavného hrdinu u psychiatra, a keď sa v druhej polovici rozbehnú dlho očakávané gore orgie, tak vlastne nestoja za nič a hneď je koniec. Škoda.

Hra na utrpení (2008)

Celkom zaujímavý horor, najmä vďaka dobrej kamere. Horšie to je s rozdelením filmu na tri minipríbehy, ktoré sa v závere pretnú v očakávanom finále. Hlavným záporákom je pošahaný brainiac, ktorý si vybavuje účty s tromi kamarátkami z detstva, ktoré zrejme nechápali jeho zmysel pre humor. Záporná postava mohla byť zaujímavým mixom medzi Mikom Myersom a vynálezcom Orfanikom z filmu Tajemství hradu v Karpatech, bohužiaľ neoplýva ani štipkou charizmy a tak jeho "diabolský" smiech je skôr na smiech.