Ohněm a mečem (1999)

poláci historické filmy umí dělat a vždycky uměli, když se člověk podívá na jejich ztvárnění snad jakéhokoli díla Henryka Sienkiewicze tak asi od Ohněm a mečem nemohl čekat jen nějaký obyčejný průměr. OHněm a mečem je rozhodně pěkně udělaný film, který člověka určitě dostane díky kostýmům a příběhu. Navíc mám pro Izabellu Scorupco slabost takže další bonus pro tohle zpracování polské klasiky :-), celkové obsazení filmu je na poslké poměry výborné. no, kniha to sice není , ale i tak myslím že skvělé

Zlaté oko (1995)

nejlepší bond, kde hraje Brosnan, opravdu moc jsem se bavil při honičce, kdy bond jezdí po Petrtrohradu v tanku... :-) a navíc mám určitou slabost pro jeho tehdejší bondgirl - Izabellu Scorupco, takže dávám 80%

Casino Royale (2006)

no abych řekl pravdu od nové bondovky jsem moc nečekal, ale byl jsem velmi mile překvapen, toto je opravdu vzkříšení žánru. je to jízda... a hlavně Bond konečně i krvácí:-)

Hvězdný prach (2007)

nádherná pohádka pro dospělé, která má náboj, tempo, a dokonce i vtip. v záplavě hrůz, které jsem viděl v poslední době to působí jako zjevení... . a navíc Michelle jako zlá čarodějnice...hmm....opravdu doporučuju

František je děvkař (2008)

Špatné. Přijde mi, že při komedii bych se měl zasmát (aspoň vicekrát než jednou) a pobavit (ani to se mi nepovedlo). Franišek jako psychiatr, který má na hypotéku čupr barák, s velkou a novou kuchyní, jezdí do práce (než mu seberou diplom) škodou 1000 ... . no nevim moc nevěřím příběhu, nevěřím Poláškovi jeho postavu a vlastně téměř ničemu. Film je navíc nuda, kterou nelze překonat ani když se zjeví Čtvrtníček, protože ten je tady taky strašný.

Král Artuš (2004) odpad!

sračka naprosto ale naprosto strašná, strašnější než strašná. Nevěři jsem v tom filmu ani jednomu výkonu, krom vůdce sasů, ale jinak nic. Keira v leukoplasti pomalovaná modře mi byla k smíchu a to co se vydávalo jako¨nejpravdivější zpracování atušovské legendy mi fakt přjde přímo k posrání. naprosto ubhá parafráze na sedm statečných.... každý člen artušovi družiny je prostě každý pes jiná ves. hrůza mne jímala když jsem je viděl... ať žije i jinak nijak extra dobré království nebeské, protože tohleto je opravdu humus. A změnit artušovu národnost z keltské na skoro arabskou to už může udělat jenom a jenom opravdový TUPOUN

Robin Hood (1984) (seriál)

supr, normálně bych dal jen 4hvězdy, ale z noistalgie je to na plno :-) skvělá hudba a taky Michael Praed. Trocha mytologie a fantasy taky neuskodila

Smrt jí sluší (1992)

willis opět dokázal že umí hrát.... Meryl Streep to dokazovat nemusela :-) bezvadná komedie o touze žít věčně...

Hraběnky (2007) (seriál)

nif mof... děj je buď žádný, nebo rozplizlý.. no prostě klasická česká seriálová bída