Taxík (2002) (seriál)

no, abych se přiznal, čekal jsem daleko víc, ale David Morse je fakt charismatický, a pokud máte rádi podobné krimi seriály tak vás to pdle mně rozhodně nezklame... a pro extra fanoušky : přidejte hvězdu navíc

Četnické humoresky (2001) (seriál)

no na české poměry naprosto neskutečný seriál. Opravdu dle mého názoru nejlepší český seriál posledních deseti let. Skvělý výběr herců, rozumný scénář s vtipy, a hlavně krásná doba 30tých let, která ovšem s postupem času začíná povážlivě temnět... . Škoda poslední serie, ta mi přišla dost strašná, především kvůli hroznému scénáři - děj se odklonil od detektivních případů pátračky spíše k manželským problémům Arazima a Ludmily. Emancipace Ludmily dospěla k vrcholu... no potěš koště. Poslední serie je opravdu nic extra a komu se moc libily prvni dvě série, tak ať se třetí nezačíná... . Takže pro první dvě série 5 hvězd, pro třetí už jenom serie tři.

Noční hlídka (2004)

klasický problém - výborná knižní předloha, ovšem s celkem složitým dějem, který se jen velmi obtížně dá zpracovat v rámci jednoho filmu. NIcméně film je opravdu moc pěknou podívanou, především díky efektům, problem ovšem je v tom, že kdo knihu nečetl, bude místy celkem zmatený v ději, a na druhou stránku ten kdo knihu četl tak bude pro něj film zase příliš plytký a málo detilně popisující vztahy postav a provázanost jednotlivých činů postav na příběh. Doporučuji opravdu vidět originálním znění s titulky, protože český překlad a dabing není opravdu nic extra... (viz rozdíl vstoupit do šera x vstoupit do soumraku) :-) ale to pochopí jen ten kdo ví o čem je film nebo kniha...

Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu (1959)

na dobu vzniku opravdu dobrý film, který není nijak zvlášť zasažen politickou situací. Zajímavé je využití dobových záběrů, rozhodně film, který má silné scény, pedevšímscéna s piánem... . Opravdu stojí za zhlédnutí

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

no, nečekal sem mnoho, ale že to bude až tak podprůměrné to ne. První tři díly Básníků mám rád... čtvrtý už míň a tenhle poslední teda radši moc nedoporučuju... . Básničky doktora ŠŠjsou naprosto trapné a pokud vminulých dílech za něco stály tak teď určitě ne. Autor (básník), jehož tvorba se za dobu 20 let nijak nevyvýjí, by už neměl být zván pro vystoupení na veřejnosti :-)

Příběhy ze života Alžběty, kněžny Čachtické (2008) odpad!

naprosá hrůza. Tento kus hnoje je naprosto neskutečný, až do shlédnutí tohoto filmu jsem myslel že mne erotické scény ve filmech nemohou nudit natolik abych od nich odešel a šel dělat něco zábavnějšího, třeba strouhat tužky. film je plný strašných pokosů o herecké výkony, dementními dialogy, naprosto strašnou hudbou, která nesedí ani k jedinné scéně, a hraběnka Bathory když promluví tak máte chuť vypnout zvuk. no to by asi bylo všechno. snad jen ještě kozy některý pěkný a je jich dost, a poslední potěšující věc tohoto filmu - je kratký, i když vám přijde že trvá alespoň dvakraát až třikrátolik

Poslední plavky (2008)

no celkem peklo. Většinu času jsem se nem,ohl zbavit touhy byilancovat a rozhodnout se, který film je hrší jestli František je děvkař nebo plavky. první půlka by snad ještě při troše dobré vůle pobavila, ale jak se začne hon na sumce jde to dolů.. až tam kam ani slunce nesvítí. jediný klad druhé poloviny je Kristína Farkašová, má pěkný nohy v šortkách, pěkný prsa v tričku a tak :-) ale jinak dost nudný film zvednout nemůže.

Zvíře (1977)

skvělá komedie s Belmondem, trik se záměnou dvojníků sice dnes už není nic nového a adi ani v roce 1977 nebyl nový, ale v tomto filmu funguje. Belmondo má komediální talent, a scénář mu dává hodně možností aby ho prodal. Ve filmu jsou nezapomenutelné scény a hlášky... takže patří rozhodně k těm filmům které je dobré vidět

Muž z Acapulca (1973)

moje nejoblíbenější komedie s Jean - Paul Belmondem, absurdní hrdina super agent, ještě ujetější hlavní zloduch, a ohromná spousta vtipů a vůbec, jde o skvělou zábavu... a navíc Jacqueline Bisset je naprosto skvěláa okouzlující i ve svetru :-), lepší než mnohé bond-girl, ve filmech, které to berou vážně.

Staré báje vikingů (2003)

no bohužel velmi omezený rozpočet kouká ze všech stran, ale i tak si myslím že na podívání pěkné... . slovanské báje jsem mockrát zfilmované neviděl, a tak jsem rád, že aspoň Hoffman to udělal...