Demolition Man (1993)

tak tohle mně opravdu bavilo, dobrá akce pár pěkných fórků, do toho stallone a snipes ve formě a skvělá policejní husička Sandra Bullock, těším se až tohle uvidím znova

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

John Rambo je zpátky aby ukázal co ještě pořád umí... už to není takový ranař jako dřív, ale o to líp se naučil využívat techniky (claymore miny, kulomet lafetovaný na autě ) no každopádně brutalita ohromného kalibru, a ta mačeta co vypadá jakoobří šroubovák je geniální :-)

Dračí doupě (2000)

opravdu strašný sranec, naprosté peklo ani jeremy to nezvedne na dvě hvězdy, spíš jen díky němu dávám tu jednu

Private Gladiator (2002)

na péčko opravdu výborná výprava, no ale ten scénář je takový plytký :-)

Věčný žid (1940)

bohajeho.Toto je opravdu naprosté peklo německé propagandy, pro mne naprosto nehodnotitelné, protože se vymyká většině věcí co jsem kdy viděl... nudí, ale zároveň vyvolává mrazení v zádech. shrnout se to dá asi tak, že židé mohou za všechno včetně zemětřesení a zatmění měsíce, jsou to největší skety této galaxie a navíc smrdí od hlavy... no opravdu nechutný vrchol nacistické propagandy

Nepřítel pod hladinou (1957)

výborný film ... . tak trochu šachová partie mezi dvěma kapitány .... opravdu stojí za shlédnutí

Nepřítel před branami (2001)

zdařlilý válečný film, bohužel obsahuje faktické chyby, ale na to jsem už celkem zvyklý.... . Ale ten milostný trojúhelník, který je naprosto předvídatelný mně opravdu nasíral a kazil mi dojem z bojů o Stalingrad

Gran Torino (2008)

rasistický dědek mne opravdu bavil... pravdou je že někkteré části jsou relativně předvídatelné, nicméně konec může i překvapit :-) . no a co se týká hodnocení, Clint je pro mně pořád jednička, a slečna Ňam Ňam e taky fajn :-) každopádně doporučuju, i když někoho se mlže slovník starého Kowalskiho trošku dotknout

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

no abych řekl pravdu mohlo to být i horší... a bál jsem se toho... po shlédnutí dosavadních dílů - Vaculík v roli křižáka je super, postavy Lucie, Lídy, Gábiny a Dany jsou celkem rozumně (na český seriál) zahrané, a herečky mají opravdu své klady :-) Ovšem klasický problé - seriál má geniální knižní předlohy, i když humor a poetika, které Šmíd používá jsou podle mého téměř nezfilmovatelné. Nicméně alespoň půl hvězdy jsem dla za odvahu. Problémem je ale scénář, jehož některé pasáže neměly spatřit světlo vodáckého světa. Bohužel tam kde jsou v knize dívky mile nafučené na muže, v seriálu jsou z nich udělané naprosté kozy se kterýma bych nejel na hory ani na Pálavu, a na vodu ani na trkmanku v horkém létě. A to nemluvím o uřvaně ztvárněném Bongovi, kterého bych nevzal ani na koncert Visacího zámku, protože by mohl rušit ostatní :-) Takže u lepších pořadů AHOOOOOJ :-)