Loupež po italsku (2003)

Raději bych dal **1/2,ale to nejde. Je to pouze průměrný film.Dobrý úvod zanedlouho vystřídá celkem fadní a často nudný děj. Pár forků,pár dobrých momentů,ale to kvalitní film nedělá.Jednou vidět a nikdy více,byla by to ztráta času.

Zlo mezi námi (2003)

Vyborně natočené! Skvělý herecký výkon mladých a pro nás neznámých herců. Nejde sice o kdovíjak novátorský a originální děj,ale celý film šlape jako hodinky. 2 hodiny uběhnou jako voda - a nebudete litovat. Vřele doporučuji.

Terminál (2004)

Nechápu vaše vysoká hodnocení. Je pravda,že úvod tohoto filmu přináší příjemnou a občas i humornou podívanou,ale postupem času pan Spielberg naplno ukazuje svou režisérskou tragičnost posledních let. Šílená a nereálná romantická sračka. A Tom Hanks mě svým ruským žvatláním taky moc nepřesvědčil - i tak je ale to nejpozitivnější na tomto snímku. Rád bych věděl o co panu Spielbergovi jde. Zřejmě už zcela vyměnil kvalitní filmařinu za kasovní jistotu. Jedna * za průměrného Toma Hankse a druhá za některé vtipné momentky v první části filmu.

Bowling for Columbine (2002)

Tak na toto dílko pozor!!! Nemohu upřít Michaelu Moorovi velice zdařilé zpracování zajímavého a důležitého tématu. Přiznávám také,že jsem byl fascinován četnými údaji a názory. Ale právě to je kámen úrazu. Pan Moore pouze vyjadřuje svůj vlastní názor a prezentuje ho jako pravdu. To je prostě čistá demagogie. Mám strach, že spousta lidí tento dokument shlédne a udělá si jasno. Ale to je katastrofa. Pan Moore by se měl stydět za takovou neobjektivnost! Nebo by se měli stydět diváci,kteří mu to „sežrali“?

Země nikoho (2001)

Výborný scénář !!! Oscar za cizojazyčný film? Rozhodně souhlasím. Na mnoha místech vtipný příběh a stejně se v kině moc lidí nesmálo. Myslím si,že zrovna nám, Čechům, tento film hodně řekne.

Requiem za sen (2000)

Jak maličkosti rozhodují o dění kolem nás. K tomuto filmu jsem se dostal úplně náhodou a jsem za to vděčný. Jen málo který film mě tak zmrazil. Na konci filmu by se ve mně krve nedořezal, jen jsem tak seděl a nevěděl co dál. Strhující drama o drogách, které se v závěru vystupňuje do jiné dimenze. Skvěle vykreslená atmosféra podpořená zničující a psychiku drásající hudbou. Pokud bychom chtěli zavést povinný výchovný film pro mládež, měl bych jeden horký tip! Po shlédnutí tohoto snímku snad nemůže nikoho napadnout brát drogy.

Uprchlík (1993)

V jednoduchosti je krása. Při tvorbě tohoto skvostu 90. let měl snad každý, kdo se byť jen nepatrně podílel na tvorbě filmu, svoji šťastnou chvilku (od Forda a Davise až po svačináře a řidiče).

Vetřelec vs. Predátor (2004) odpad!

Tak tohle by zasloužilo trest! Jako velkého fanouška a příznivce jednotlivých filmů o vetřelcích i filmu Predátor, mě nápad konfrontace obou stvoření opravdu nadchl. Nicméně realizace nápadu je tristní. Jediné,co ten film má,je potenciál nápadu. Nedám hvězdičku ani za triky,protože to už je dnes snad samozřejmostí u filmů tohoto typu. Největší zklamání roku.

Svět zítřka (2004)

Další z mnoha případů,kdy ukázky v kině nadchnou a film zklame. Souhlasím s KevSpa. Neubírám filmu zjevnou originalitu ztvárnění,ale ani to nemůže přehlušit primitivní děj. Pro mě velké zklamání. Ale možná jsem od tohoto filmu čekal až moc.

Lost Highway (1997)

Podle mě jeden z nejlepších filmů všech dob a pro mě vrchol Lynchovi tvorby. Viděl jsem ho minimálně 5 krát a pokaždé jsem měl jiné pocity.Je to film,kde nemáte nalajnovaný příběh od začátku až do konce a jen tupě sedíte a prožíváte dobrodružství hlavního hrdiny.Během tohoto filmu vás napadne spousta myšlenek a na konci stejně nevíte která bije :-). Herecké výkony Billa Pullmana, Patricie Arquette a dalších skvělé a přesvědčivé. Co se hudby týče, absolutorium – nepamatuji si film, kde by hudba tak skvěle dotvářela atmosféru samotného děje. Některé scény se prostě vryjí divákovi do paměti navždy (a že jich tu je požehnaně). Prostě skvělý schizofrenický film, při kterém nikdy nevíte,co tím přesně chtěl autor říct. P.S: sežeňte si soundtrack!