Requiem za sen (2000)

Přiznávám dobrovolně, že jsem na tenhle film neměla a nedokoukala jsem ho.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Z nějakého důvodu tenhle film všichni považují za kultovní a mně nijak významně nezaujal. Budu se na něj muset podívat někdy znovu.

Sedm (1995)

Na tenhle film nikdy nezapomenete

Schindlerův seznam (1993)

Je to bez diskuze kvalitní film, na kterém je vidět velké úsilí, osobní invence a bezpochyby jde o Spielbergovo vrcholné dílo. Přesto můžeme úspěch filmu a jeho vliv připisovat z velké části i tématu, kterého se dotýká.

Forrest Gump (1994)

Úžasný film, který člověk může sledovat poněkolikáté a přesto si ho užívá jako poprvé. Plný emocí, kvalitní scénář i režie.

Legenda o slavném návratu (2000)

Will Smith dokonalý, ostatní herci výborní, film nádherný, režie skvělá. Mojí poetickou duši rozněžňovaly záběry soustředění hráčů před odpalem :)

Shrek 2 (2004)

Bez komentáře :D

Zrůda (2003)

Ctyři hvezdičky za výkon Charlize Theronové. Nebýt jí, film by nejspíš spadl mezi ty tituly, které plaše okupují videopůjčovny a prosazují se pouze u publika, které má zájem vidět něco kontroverzního. Ale aby to neznělo, že jenm kritizuji - film se mi líbil, obě hlavní představitelky byly výborné, režie také, možná trochu slabší scénář. Ale už se stává, že pokud je něco podle skutečné události, občas to sklouze k pouhému popisu děje.