• Fantasy

Tanec s vlky (1990)

Abych byla upřímná, začínám milovat filmy s indiány. Také jsem jich v poslední době viděla docela hodně a s radostí oznamuji, že tento je všechny totálně převálcoval. Naprosto mi sedl hlavní hrdina, kterého jsem si oblíbila od začátku. Ještě radši však mám jeho rudé přátele s legračními jmény - vtipné a takové, že je prostě musí mít každý rád. Tím jsem naťukla, že velice silnou stránkou filmu byl scénář. Nesmím opomenout také krásnou hudbu - škoda, že se motiv tak často opakoval. Jinak už nemám téměř co dodat. Snad jen pochválím úchvatnou přírodu, skvělé herecké výkony a pak už jen, že ty tři hodiny opravdu stojí za to!

Vratné lahve (2007)

České filmy jsou úplně jiné, než ty zahraniční. Mají úplně jinak postavený příběh, úplně jiné herecké výkony a charaktery postav, úplně jinou hudbu, kameru, krajinu, konec. A hlavně jsou krásné.

Kolja (1996)

Jedním slovem nádhera. Úžasná hudba, vynikající příběh i herecké výkony. Absolutně nemám co vytknout.

Obecná škola (1991)

Jelikož zde bylo téměř vše řečeno, vypíchnu úžasné dialogy, které byly naprosto dokonalé a přesné. Úžasná byla hudba, kamera i herecké výkony. Toto je opravdu poklad.

Dámský gambit - Koncovka (2020) (epizoda)

Naprosto perfektní díl s úžasným koncem. Tento se opravdu povedl. Se vším všudy.

Roses for Lily (2020)

Hezké, pěkně natočené a výborně zahrané. Chválím.

Tweet (2015)

To byl překvapivý závěr, jak má být! :))

Strážci relikvie (2017)

Poselství filmu chválím. Jinak mi přišel trochu odbytý a takový zvláštní, což nebylo vždycky špatně. Nějak mu ale nemůžu přijít na chuť.

Přes prsty (2019)

Nápad ani herecké výkony nebyly špatné. Ani scénářem to nevázlo, ale celé to bylo trošku nesourodé a přeskakované. Asi do třetiny jsem vůbec nevěděla, o čem to vlastně je, potom se to až začalo rozvíjet slibněji. Celkem s filmem nemám problém, ale mohlo to být lepší.

Gran Torino (2008)

Naprosto skvělé. Začátek měl trochu pomalý rozjezd, který mi vůbec nevadil, jelikož dával prostor k utvoření názoru a poznání charakterů postav. Následně se film začal úchvatně rozjíždět a nevím, zda nezapomenutelné hlášky nebo dokonale zahrané scény mě uchvátily víc.