• Fantasy

Sedm let v Tibetu (1997)

Brad Pitt nezklame. Ani jeho parťák si nevedl špatně. Krásná myšlenka a zpracování i fakt, že snímek byl ualožen na skutečném příběhu plus vtipné scénky a krásná příroda, herecké výkony i originalita spojeny v jedno, činí tento film skvělou podívanou.

Pianista (2002)

Úžasná myšlenka s výborně udělané prostředí, zase z úplně jiného soudku, než Schindlerův seznam nebo filmy jemu podobné. Nemohu tudíž srovnávat, je to vlastně úplně něco jiného (jenom se to odehrává ve stejné době). Co víc říct? Dostala mě originalita i to, s jakou věrností to bylo podané.

Bílé peklo (2001)

Velice se mi líbila myšlenka a konec. Ty byly vskutku úžasné a ačkoli byl film skvělý i v ostatních stránkách, nemám k němu onen vztah jako k těm pětihvězdičkovým. Snad proto, že jsem film viděla ve chvíli, kdy jsem měla nejradši animáky a komedie.

Dámský gambit - Odročení (2020) (epizoda)

Chvílemi mi přišlo, že se v seriálu mnohokrát opakují jak herci, tak scény. Ke konci se můj dojem ale vylepšil a já musím říct, že se díl opět povedl. Ačkoli ne tolik, jako předchozí.

Velký šéf (1969)

Já už nevím, co psát, abych se neopakovala. Prostě každým coulem vtipné a povedené :).

Manželé z roku II (1971)

Další naprosto skvělá komedie. Tentokrát ale zasazená do jiné doby a to velice šťastně. Film proplétají nezapomenutelné hlášky, skvělá hudba a - samozřejmě vynikající herci a scénář.

Muž z Acapulca (1973)

Moc se mi líbí přelom, který ve filmu nastane a udělá z něj nejen neuvěřitelně vtipnou komedii, ale také film s myšlenkou.

Profesionál (1981)

Nešlo si nevšimnout vynikajícího soundtracku, který ve filmu zněl od začátku do konce. Belmondo je prostě vynikající herec, který prostě zahraje všechno, zvlášť jeho oblíbený žánr. S příběhem jsem moc problém neměla, ale očekávala jsem trochu víc.

Dámský gambit - Střední hra (2020) (epizoda)

Musím převelice vychválit hudební složku. Skvělá. A dále slečnu Anya-Taylor, která tento díl zahrála moc dobře.