• Fantasy

Dámský gambit - Dvojpěšci (2020) (epizoda)

Tento díl mě moc nebavil. Jenom konec. Celkově je seriál pomalý, ae většinou to nevadí. Herecký výkon Anya-Taylor mě tentokrát, ani nikdy jindy neodlnil. Je pořád stejný.

I Am Easy To Find (2019)

Moc hezky udělaný snímek, s krásnou myšlenkou a nápadem.

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Mrzí mě, že jsou si všechny díly velice podobné. Po nějaké době nám nemají, co nabídnout. Vraha známe a v průběhu vyšetřování můžeme sledovat pouze jeho psychologii, což je dobré jen chvíli, jelikož se všichni chovají podobně. Herecky ale docela kvalitní podívaná.

Sexmise (1983)

Nápad na film byl velice neotřelý a velice se hodil do dnešní, žekněme obrácené doby. Nezklamal ani typický polský humor a krásně šíleně vtipné rozuzlení. Pěkná podívaná.

3Bobule (2020)

Určitě nejslabší z celé trilogie, přesto se tam najde pár vtipných a povedených scén. Nejsem zklamaná, jelikož nějakou takovou oddechovku jsem přesně čekala.

Bekas (2012)

Snímek byl velice milý. Krásný vztah dvou bratrů je velice inspirativní.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Film s úžasnou myšlenkou. Díky skvělým hercům měl takový šmrnc a opravdu mě bavilo se na něj dívat. Opravdu úžasný snímek. Carpe diem!

Planeta nezadaných (2016)

Začínám mít opravdu ráda polský humor. Tato komedie byla se vším všudy skvělá, vtipná, výborně zahraná a až na pár drobností musím vychválit dosyta.

Počasí na zítra (2003)

Já nevím. Myšlenka byla hezká, film ohromě zajímavý, ale jinak se to hemžilo nechutnými a pro publikum naprosto nevhodnými scénami. Nemyslím si, že by tam byly potřeba. Jinak ale zahráno skvěle a nápad dobrý. Ale jako kritika dneška si myslím, že je to dost přesné a míra nechutnosti bohužel s největší pravděpodobností odpovídala.

Noc plná zázraků (2011)

Velice otimistické. Chvílemi vtipné. Trošku nesourodé, ale jinak se mi to celkově dost líbilo.