Colombiana (2011)

Kde já už to jenom viděla? Malé holce vyvraždí rodinu a ona se chce stát zabijákem a pomstít se... Že by Leon? Film nepřináší nic nového, je to vcelku dobrá a místy napínavá podívaná, ale to je vše. Některým věcem se ani nedá věřit, například dokonale komplexní policejní systém, kdy pomalu díky pšouku FBI zjistí, kdo jej vypustil, kde se právě teď nachází, co dělá a kdy vypustí další. Zkrátka průměr.

Správci osudu (2011)

Vcelku se mi tato originální podívaná líbila. Ne tolik překombinovaná jako Inception, přesto v lecčem atmosféricky podobná a dynamická. Občas jsem sice měla pocit, že sami tvůrci nevědí, co vlastně všecko agentura Adjustment Bureau umí a sem tam se nějaká nevysvětlená trhlina objevila, ale chce to moc nad ní nepřemýšlet a vzít film jako celek. Emily Blunt role sedla, Matta Damona bych osobně nahradila trošku jiným typem s drsnějším lookem, napadá mne Gerard Butler nebo Russel Crowe. Dávám * * * *.

Donnie Darko (2001) odpad!

Po shlédnutí filmu jsem přemýšlela, co je to hlavní, jež film postrádá, a to jest SMYSL. Smysl, důvod, odpověď na otázku "proč?". (A to nejen "proč" týkající se děje filmu, ale také "proč jsem se na to jen dívala?!" :-)). Film je (údajně) o cestování v čase, tak proč nejde vrátit těch 113 minut, během kterých jsem čekala na pointu (nepřišla), na to, kdy se konečně začne něco víc dít (nestalo se), kdy bude využit vcelku slibný potenciál mysteriózna (nebyl). Vím, že DD má být film o pocitech, ale takových filmů je více a kvalitnějších - hlavně v tom, že nepostrádají onen smysl... Nezbývá mi, než na tento film zapomenout a ohodnotit ho jednou hvězdičkou, a sice za atmosféru a nepřítomný, zvrácený úsměv hlavního hrdiny. Komentáře, se kterými nemohu nesouhlasit: Sankacoffee, Tharkan, Babuca, Pr.del

Chronos (1985)

Shlédnuto na plazmové TV 42´´ a výsledný dojem byl dechberoucí.

Paranormal Entity (2009)

Paranormal Entity, Paranormal Activity... a celé to označuji pojmem Paranormal Stupidity. Pár slušných záběrů v noci (byť méně "lekavých" než v PA), jinak snůška keců, nudy, pseudovýkonů a očekávaných momentů. Vrcholem všeho je scéna, kdy "něco" odkrývá přikrývku Samantě a v jednom momentu je vidět vlasec, za který někdo v pozadí tahá. Při troše snahy a dobré střižny takový snímek natočí každý znuděný teenager u sebe doma.

Kajínek (2010)

Slušně natočený, napínavý thriller s výbornou Tatianou Vilhelmovou. Jediné, co mi vadilo, byl Kajínek vykreslený téměř jako národní hrdina a stoprocentně nevinný člověk, který si vězení nezaslouží...

Pokoj 1408 (2007)

Plusy: napětí, první polovina, námět S. Kinga dobře zpracován, one-man-show J. Cusacka je parádní. Plusové scény: budík a countdown, mávání na protější okno, dlouhá římsa, krásně bezmocný pohled do kukátka dveří. Scéna na poště (návrat do pokoje) je nervydrásající pecka do palice. Minus: ten konec...

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Byly doby, kdy se i na ty reality show dalo dívat... Fort Boyard je toho důkazem.