Mazací hlava (1977) odpad!

Ne, nemučte mne prosím...! Dekadentní, nepochopitelné, zbytečné, nesmyslné... NIKDY VÍC. Je-li tu někdo chápající smysl tohoto "díla", nechť se mi ozve. Silně se ovšem domnívám, že budu čekat marně.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Kdo je adresátem příběhu? Je-li to dětský divák, film obsahuje nevhodné motivy (prsatá Máca s nehorázným výstřihem, hospodská prostitutka...) a pokud je adresátem dospělý divák, film nic zvláštního nenabízí - jen směsici šílených scén, tradiční boj dobra se zlem a jednu kozu nápadně připomínající Shrekova Oslíka. Grafika také zrovna neuchvátí.

Noc v muzeu (2006)

Jedna hvězdička za roztomilý pokus dinosaura o hru s kostí. Zbytek filmu neuvěřitelně trapný.

Nezvratný osud 4 (2009)

Plusy: pár zajímavých akčních scén. Minusy: námět, herecké (ne)výkony a hlavně ta neúnosná opakovanost. Celkově: film nenabízí vůbec nic, pouze trapné opakování koncepce "parta mladých > jeden z nich má vizi > záchrana několika lidí > pár přeživších umírá (známější hrdinové samozřejmě až nakonec) > parta zjišťuje případy z minulých dílů a snaží se přelstít smrt > chvilkový pocit vítězství > konec ukazující, že smrt neobelstili. Už je to vyloženě ubohé.

Letecké katastrofy - Série 2 (2005) (série)

Jelikož chci být v příštím životě dopravním pilotem, je pro mne sledování Leteckých katastrof jistou povinností ;-). Velmi poučný a dobře vystavěný seriál.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Nevím, jak by mne tento seriál bavil nyní, ale jako dítě jsem jej měla moc ráda. Z nostalgie hodnotím třemi hvězdičkami.

Simpsonovi (1989) (seriál)

K Simpsonovým jsem si vypěstovala vztah až později, ale stojí za to. Animace se mi tedy zrovna nelíbí, ale vtip a akce je parádní. Bohužel mnohá témata aktuální a známá pouze v USA jsou chápána jako vtip právě jen tam a také se dost vtipu ztratí v překladu. Ovšem stále jsou Simpsonovi jedním z nejlepších seriálů.

Cestománie (1999) (seriál)

Mnohdy je sice cesta zaměřená poněkud jednostranně (např. jak se tam a tam prožívá fotbal...) a to dle mého názoru seriálu poněkud škodí, ale jinak vtipné, poučné a hlavně levné cestování. :-)

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Sice jsem tento seriál již dlouho neviděla, ale v dětství byl můj oblíbený. Krásně vysvětloval vše o lidském těle.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Tak tady by to chtělo nekonečně mnoho prostoru. Snad ani není možné napsat komentář k Twin Peaks, který by měl shrnout pocity diváka z tohoto seriálu - zasvěcení ví proč a nezasvěcení nechť se na seriál podívají. Neopakovatelná atmosféra, zabarvenost, nepochopitelnost, napětí, vtip, hudba i obsazení dělají tento seriál jedinečným.