Honzík a Samuel aneb kudy vede cesta na sever (2005) (seriál)

Když to srovnám s večerníčky mého mládí , tak Honzík a Samuel hrubě propadá, každopádně moje tříletá dcera na to kouká s otevřenou pusinkou a když to skončí , tak začne fňukat, že chce ještě :). Je to opravdu natočeno pro cílovou skupinu cca 2-5 let, kterou to evidentně oslovuje, takže trošku zvedám hodnocení :).

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Neviděl jsem mnoho , protože to prostě nešlo, ale obrázek jsem si udělal. Tuhle trapnou nástavbu si původní výborný seriál opravdu nezasloužil.

Transamerika (2005)

asi nejlepší ženský herecký výkon , co jsem kdy viděl. Felicity Huffman doufám po tomto výkonu bude dostávat více příležitostí na filmovém plátně, protože tohle byla fakt paráda :-). Každopádně mě z toho vychází nejlepší Road-movie a díky Bree dávám o hvězdu navíc – 90%

V Bruggách (2008)

Skvělá atmosféra, podtržená výbornou formou herců a režiséra. Zajímavá hudba a starodávné Bruggy jen dovršily mimořádný zážitek, takže veliká spokojenost - 90%

Hard Boiled (1992)

nepřidám se pro mě k nepochopitelnému davovému šílenství ! , otřesný zážitek, chtěl jsem to po hodině vypnout, nakonec jsem to dokoukal do trpkého konce gradující debilní scénou v nemocnici. Záchrana kojenců to beru jako třešinku na dortu, to snad pan W. nemohl myslet vážně !!!

Ukradené Vánoce (1993)

Mrtvá nevěsta byla zábavnější, víc dotažená, takže mládí vpřed, Ukradené Vánoce v tomto "souboji" u mě prohrávají

Hvězdný prach (2007)

Krásná pohádka v úžasném kabátě, které nemám co vytknout. Matthew Vaughn ukázal, že generace režisérů jako Terry Gilliam má svoje nástupce a to je moc dobře :)

Půlnoční běh (1988)

Mírně nadprůměrná old-school krimi/akční komedie s kvalitní dvojicí hlavních představitelů, taková příjemná předzvěst geniálních filmů, které přijdou v průběhu 90. let - 75%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

konečně se Jim dostává k rolím, kde může ukázat, že je to pan herec, po Formanově Muži na měsíci je toto další kus , kde prostě herecky koncertuje a Kate mu neméně sekunduje. Scénář to je kapitola sama o sobě, co k tomu říct ? , režie super, hudba taky, píšu hodnocení hned po skouknutí, možná to chtělo trošku uležet, každopádně napoprvé dávám 80% - věřím, že po druhé projekci půjde hodnocení určitě víš :)