Orphan (2009)

Uff, to bylo psycho !! Neměl jsem se na to dívat !

Náhradníci (2009)

Náhradníci !! Taková blbost !! Ale na druhou stranu, proč ne :). K žánru sci-fi nějaká ta nelogičnost snad patří a když se v tom začnou lidi šťourat, vždycky nějakou najdou. Takže nic zásadního se sice nekoná, ale díky Willisovi (tento žánr mu vážně sedí) a příjemné stopáži to pro mě nebyla ztráta času – dobrých 60%

Svoboda pod bodem mrazu aneb Perpetuum mobile Eskymo Welzl (2006) (TV film)

Jako obdivovatel Jana "Eskymo" Welzla dávám za vděk čemukoli o tomto skvělém polárníkovi a dobrodruhovi. Je paradox a škoda, že postava Eskymo Welzla v podstatě inspirovala pány Svěráka a Smoljaka k vytvoření všemi známého "nejoblíbenějšího Čecha" Járy Cimrmana, ale sám Welzl téměř upadl v zapomnění. Další informace o tomto rodákovi ze Zábřehu na Moravě najdete například v knížkách "Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě", nebo "Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla". Existuje také televizní film „Požírač medvědů“, kde si roli Eskymo Welzla zahrál Július Satinský.

Požírač medvědů (1996) (TV film)

Průměrné televizní zpracování o neuvěřitelné postavě , jakou bezesporu byl Jan „Eskymo“ Welzl. Takže hvězdičku navíc pro tohoto skvělého dobrodruha a polárníka :). Pro více informací a celou řadu šílených příběhů o tomto rodákovi ze Zábřehu na Moravě bych raději doporučil zajímavé knížky "Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě", nebo "Čtení o neobyčejných cestách Jana Eskymo Welzla".

Oko dravce (2008)

Typicky americký film natočený pod taktovkou amerického režiséra. Prezidenti, agenti, vojáci, komplot..... a všudypřítomná vlajka USA (bez které by to asi opravdu nešlo !) UFF – kolikrát už jsme tohle viděli ? Nebudu opakovat co už tady bylo řečeno, jen se přidávám do skupiny nespokojených, rozladěných a místy až znechucených diváků. Mám chuť si po tomto zážitku jít zformátovat šišku do nejbližší restaurace a zapomenout.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

A já trouba myslel, že to v Afgánistánu vyřešil John Rambo. Škoda, skutečnost je, že Rusáky zařízl kongresman Charlie Wilson, kterého osvítilo , stal se z něho samaritán a místo chlastu, drog a kurev začal něco dělat a nalil do Afgánistánu několik stovek milionů dolarů. Takže válka je o penězích a tuto skutečnost nám pan režisér Nichols naservíroval v poměrně nudném příběhu ze zákulisí politických manévrů v době studené války prostřednictvím tohoto kontroverzního politika. S trojice hlavních postav se mě nejvíc líbil výkon P. S. Hoffmana, který roli Gusta Avrakotose zvládl na jedničku. Tom Hanks předvedl slušný výkon, ale vypadal nějak divně, jak vosková figurína, nebo těsně po aplikaci botoxu, tak nevím. Julia Roberts se sice snažila, ale výsledek nic moc. Takže průměr - 50%

Jak přicházejí sny (1998)

S poměrně těžkou látkou se filmaři tohoto díla poprali velice slušně a docela hezky si to i vymalovali. Určitě také stojí za vidění zajímavá vize pekla a kvalitní výkon Robina Williamse. K několika drobnostem bych sice měl výhrady, ale celkově mě tento mysteriózní snímek s notnou dávkou romantiky nezklamal. Taky chápu, že takový typ filmu zbudí rozporuplné emoce a různé hodnocení. Někomu sedne a někomu zase ne. Já byl vcelku spokojen a nakonec s toho vyšly slabší 4* - 75%

Wrestler (2008)

Mickey Rourke se pro tuto roli prostě narodil a děkuji filmovému bohu, že roli nepřijali Cage a Stallone. Nic proti těmto dvěma pánům, ale nevěřím, že by to mohli zahrát takovým stylem jako Mickey "The Ram" Rourke. Film je to parádní a plné hodnocení po prvním zkouknutí uteklo jen o vlásek. Každopádně mě to nedá a musím smeknout i před Marisou Tomei, která ve svém mírně odkvétajícím věku vypadá pořád nádherně, je to kočka :) !

Hořký měsíc (1992)

Po přečtení drsné a místy dost perverzní Brucknerovi knihy jsem čekal, že se Polanski s námětem popere mnohem lépe. Hlavním problémem je špatný casting. Místo krásky jakou Mimi v knize byla na mě hned v úvodu vykoukla obluda (Emmanuelle Seigner) s buldočím ksichtem a velikým zadkem. To byl první a největší šok !!! Seigner mě prostě nesedla a i její herecký výkon mě připadal dost hrůzostrašný. Bohužel i ostatní postavy nedopadly o moc lépe. Postava Oscara v podání Petera Coyoteho taky nevyzněla nic moc a přiblble se pitvořící Hugh Grant tomu taky nepřidal. Jediná Kristin Scott Thomas se mě líbila, ale ta bohužel dostala jen minimum prostoru. Další věc co se moc nepovedlo, byla celková atmosféra, kterou se nepovedlo přenést s knihy na filmové plátno. Veškeré erotično a hustá atmosféra vyzněla tak nějak sterilně. No a poslední zápor filmu je, že strašně zestárl. Až moc je vidět, že je již téměř 20 let starý a ve srovnání se svým „vrstevníkem“ Základním instinktem hrubě propadá. Takže veliké zklamání – 40%