Posádka v ohrožení (1979)

Pardon ale já se musím ještě teď smát (ne ve zlém) tomu obrovskému kontrastu :D Hodinu se koukáte na několik vztahových dramat, manželství, milostné úhelníky, otěhotnění dcery, rozvod a po hodině najednou střih a jste uprostřed Mordoru, všude plameny, výbuchy, řev, laviny, hořící moře, všude je to rudý. Já si říkal, co to sakra je? To je nějakej jinej film? Jako by vyhodili režisérku a místo ní přišel dekadentní hororotvůrce a udělal ze vztahového dramatu akční trhák uprostřed plamenů, plný krve, umírajících lidí, sesuvů hor a trháním Země :D I na tu první část se dalo koukat i když nejsem zrovna příznivcem 45 let starých milostných dramat. Výborně se tím vykreslily postavy, spíš až moc dobře pro tu druhou část, která i když byla stejně dlouhá, utekla mnohem rychleji.

Titanic (1943)

Je šílené, že lidé dřív věřili takové propagandě protože prostě jiné informace neměli. O kolik je to dnes lepší? Kvalita filmu je dobrá, triky odpovídající roku. S ohledem na dobu vzniku bych dal 3 ale při hodnocení nikdy na dobu vzniku ohled neberu, takže 2.

Apokalypsa (2007) odpad!

To si teda pánbíčkáři zaplatili to správné studio na svoje píárko. WTF dialogy, díky kterým jsem to chtěl vypnout už po dvou a půl minutě, to je asi rekord. Nicméně vydržel jsem dalších 30, než jsem pochopil, že do téhle sračky ještě navíc vstoupí náboženská propaganda. Takža k odpadu už nic nechybí.

Mutant (2006)

Bohužel se film nakonec sešplhal na tři hvězdy. Po úvodu, který je pro mě jedna z nejlepších scifi scén, jsem myslel, že se zrodila nová science fiction pecka. A ono asi trochu i jo. Jenže postupně mi došlo, že vlastně nesleduju scifi ale nějakou politickou kritiku. Takže já posílám smutnou gratulaci do sociálně demokraticky jižní nelidové korejské republiky k dokonalému posrání možné legendy.

Vzpomínky (2006)

Pět hvězd ne proto, že i když je z mého amatérského pohledu všechno filmařsky dobře, tak tam není to něco navíc proč se tá pátá hvězda dává. A čtyři (ikdyž to jen těsně) ne proto, že kvůli záchraně jednoho člověka uděláme cokoliv a ohrozíme haldu jiných lidí (ošklivá bouračka na mostě kvůli SPOILER!!!  nahánění přízraku a hlavně riskování zhroucení světa a času). KONEC SPOILERU !! 65 %

Renesance (2006)

Po hodině jsem to vypnul protože blikavých obrazů už jsem měl dost a postavy i příběh mi byl ukradený. Přijde mi to jako když se něko snaží "vylepšit" jahodový jogurt tím, že jahody nahradí čímsi oslazeným, červeně obarveným. Na další černobílou pochoutku si dám příště pozor.

Krrish (2006)

Tříhodinový mix grotesky, scifi, superhrdinského akčňáku a dramatu. Některé momenty patří k nejlepším, co jsem ve filmu viděl a právě ty z něj i pro mě udělaly nejen indický megahit. Ty čtyři dávám nezvykle spíš srdcem než hlavou, protože kdybych je měl rozprostírat do plné délky, možná by jedna odpadla. Poslední hodina je pecka. Ať už proto, že jsem si během prvních dvou hodin přivykl na tenhle styl filmu, nebo by se mi líbila i v nějako dvouhodinovém Krrish. První dvě hodiny bych tak o třičtvrtě hoďky osekal. Miniálně v první polovině filmu jsem si to říkal... :)

Uneseni (2006)

Škoda té přehnané krvavosti, taková zranění by nikdo nepřežil, zatímco se všichni tvářili jako by nic. Tahle nereálnost u mě film vždycky srazí.

Cemetery Gates (2006)

Měla to být tupá, komedie s dementní příšerou a přesně tak to je. Já víc než tu jednu dát nemůžu ale pro fandy takových filmů to bude okej.

Gui si (2006)

Zřejmě pro mě lepší Tchaj-wan než Japan. Bohužel pořád je to na mě moc asijské. Ovšem - stačilo by vymazat zbytečné linie s nejbližšími hlavního hrdiny a bylo by to supr originální scifi.