Hvězdný prach (2007)

Vzhledem k dnešnímu hodnocení (84) bych měl psát spíš ve smyslu, proč dávám jen tři, že? No protože si nejsem jistý, co ten film vlastně byl. Ač kompletně splňuje definici pohádky (nadpřirozené bytosti, dobro nakonec vždy zvítězí nad zlem a plyne z ní poučením (nejčastěji o lásce)), tak to pohádka být nemůže kvůli nesmyslnému násilí a určitým hláškám. Jenže na fantasy je to slabé, nesourodé, zmatený scénář. Obstojí trochu jako komedie. Pirátský pokřik ve filmu perlil skoro jako ono známé gesto Borata v Nakoukání do... no však víte kam. A poslední hřebíček jsou herci. Bez pochyby kraluje De Niro, pak dlouho nic a hlavní hrdina není ani na bednách. 55 %

Night Skies (2007)

Snad nikdy mi tolik nevadila předvídatelnost děje. Všechno se odehrávalo přesně tak, jak čekáte. Nelogické jednání je klasika (kamarád umírá a dvě holky začnou řešit, že už se jedna právě usmířila s klukem). Dvouhvězdičkových 50 %, což je o 6 % víc, než je zdejší hodnocení. Věřte spíš jemu, těch pár přidávám za příspěvek do scifi žánru.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Možná by to nebylo špatný, kdyby v té tmě bylo něco vidět. Ve dvou scénách jsem nebyl schopný rozeznat kdo je predátor a kdo vetřelec. Blbý taky je, že pro mě byla ve filmu asi jediná sympatická postava. Za další, film vás nenechá fandit ani predátorovi ani vetřelci. Nevím, jestli to má být tak, že jsou špatní oba ale pro mě to pak moc nefunguje.

Učitelka (2007)

Být to méně komedie, šlo by o ukázkový psycho scifi-horor. Za mě velká škoda, nejspíš by pak ode mě přibyla pátá. Mimochodem, fantasy žánr nemá u filmu co dělat! A vůbec, pokud to má být sestupně dle převažujícího, pak to vypadá, že je to ještě obráceně. 75 % pokud se nevrátím a nezvednu protože tento film mi v paměti zůstane.

Jeskyně smrti (2007)

Podle obalu a popisu jsem nechtěl věřit nízkému hodnocení. Neudělejte stejnou chybu. Iritující tma s blikáním, nesympatický hlavní herec. Když už někdo ve filmu něco řekne, tak to je nějaký nesrozumitelný fantasmagorický blábol, ze kterého se většinou nic nedovíte. Rozuzlení budiž ale je to vlastně docela jednoduché v tom špatném slova smyslu. A když stejně nevíte, co se celý film dělo, tak je vám to fuk. Takže zbytečný film.

Geunom moksori (2007)

To by nebyla Korea bez těch plaček, tu poslední se mi ani nechce věřit, že to tak bylo. Jsme tu na "západě" příliš kamenní, nebo to naopak oni s výjevem emocí přehánějí? Co se týká filmu, tak mi přijde průměrný. Děj by se dal napsat asi tak dlouze jako nejdelší komentář tady.  V průběhu vám dojde, že ono se asi fakt nic nestane, to na chuti sledovat další hodinu moc nepřidá. No dokoukal jsem a neodrazuju ale ani bych nedoporučil. A to i vzhledem k vysokému hodnocení.

Zúčtování v zóně 51 (2007)

Na tři to určitě není ale myslím, že na méně než dvě taky ne. Ani chvíli jsem se nenudil, což je u filmu s 19 % velmi neobvyklé. Efekty byly taky supr, vzhled návštěvníků budiž a námět stejně tak, na podobné béčko to bohatě stačí. Největší slabinu bych viděl v některých nesmyslných bojových scénách a pak obecně některé scény, hlavně na začátku vypadaly jako z amaterského filmu. 40 %

Zuby nehty (2007)

Doufám, že někdy zjistím, že z nějakého nepochopitelného důvodu nechávají tvůrci své postavy chovat se nelogicky a zcela anti-survivalově. Že to prostě má nějaký důvod jako když někdo ve filmu svítí baterkou, tak že vždy alespoň jednou zasvítí do kamery. Sice nevím, jaký to má důvod ale všiml jsem si, že to tak je opravdu vždy. Tak snad má ta nelogičnost chování postav taky nějaký podivný důvod. Že to není jen proto, že jsou tvůrci vypatlaní idioti. Protože když mám tři šípy, protivníků je deset a já dva zastřelím, tak tam asi sakra ty dva šípy nenechám a neodejdu z místnosti! Každopádně pokud k tomu nějaký důvod existuje, musí být hodně dobrej, protože co jsem si všiml, diváci za to ubírají hodnocení, jako i já. A byla by to jedna hvězda (nelogický je totiž úplně celý film až moc - to hlavní je - proč prostě neodešli? :D), nebýt šikovného závěrečného nápadu. Jen toho nápadu, ne už jeho ztvárnění. 40 %

Neznámý signál (2007)

Spíš než mikro drama několika lidí by mě zajímal makropohled na celou situaci. Tam ale asi byli problémem peníze. Jako netradiční pohled na netradiční apo to obstálo nadprůměrně. Nebýt to tak násilný, dal bych asi i víc.

Nepohřbený (2007)

Jak vidno rodina Murphyovců smysl pro komičnost nezapře :) "Tvor, který má jediné poslání..." Jasně, jedna potvora má poslání vyvraždit 466221264816848 živých tvorů na Zemi. Tak určitě. No a pokud někdo namítá, že se to množí, pak jsem asi přehlídnul, jak tento problém vesnické akční komando pořešilo. Další nelogičnosti jak v ději, tak při jednotlivých scénách asi nemusím ani zmiňovat. Je to prostě jen scifi béčko a i když já se vůbec nenudil, tak bych radši nikomu jinému než fandům těchto filmů nedoporučil.