Bohem zapomenuté město (2008)

Počátek nastínil dobrodružný tajemný příběh. Ten se ale utopil v moři klišoidních, okoukaných událostí v čele s přízrakem holčičky v bílém - jak originální... Výhodou může pro někoho být to, že prsa hlavní herečky jsou hned na začátku :D Bohužel pak už vám akorát bude lézt na nervy, stejně jako ostatní neherci. No a nic jiného se k tomu filmu asi napsat nedá. 40 %

Bez konce (2008)

Bylo by nefér dát pod sedmdesát procent ale závěr mi ani nedovolí dát víc. Moc jsem nepochopil roli té předzávěrečné tragedie, klidně bych se bez ní obešel. Skvělý byl vypravěč, humor i když byl takový samoúčelný a navzdory tématu nebyl film negativní. Zápor mimo zmíněného zvláštného závěru je slabá centrální pointa.

Svět v ohrožení (2008)

Naivnější scénu než tu před koncem (reportér versus FBI) si teď nevybavuju z žádného jiného filmu. To jediné z negativ budu jmenovat protože film je jich samozřejmě dokonalou přehlídkou. Jediné co je v pohodě a je námět, vykreslení charakterů i když to až moc a to, že jsem se nenudil. Myslím, že to jsou zrovna vlastnosti, které u tohoto typu filmu může divák hledat. Proto dávám o deset víc než by si film zasloužil kvalitou. 35 %

Appleseed Saga: Ex Machina (2007)

Vývar z předchozích dílů. Přemachrované, neuvěřitelně přehnané bojové scény a jinak nuda se slaboduchým příběhem.

Avatar (2009)

Přidám se k druhému zdejšímu verbalově příspěvku o vykradení Karla Maye, s o dva roky starším Bitva o planetu Terra 3D (2007) Za to, že to není přiznané, ubírám na 70 %.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Aha, tak on je námět Avataru kopie. Vlastně jen změnili prostředí a postavy za nalití balíku do animace. Neviděl bych na tom nic špatného kdyby minimálně inspiraci taky přiznali. 65 %

28 týdnů poté (2007)

Nevím, jestli to bylo vinou počeštělé verze ale strašně haprovala hlasitost. Ve smyslu, akční scény rvou reproduktory oproti zbytku filmu. Jestli to bylo schválně, tak ne, není to cool, je to jen nevyrovnaný zvuk. Následující větu často slýchávám ale moc nepíšu. Konec to zkazil. Od chvíle, kdy bojový vrtulník na velké ulici netrefí jedoucí staré auto je to série nesmyslů, pokud tedy v té tmě pochopíte, co se zrovna stalo. Nejsilnější scéna je při znovurozšíření viru a střelbě na nakažené v davu prchajících lidí. jedničku už si moc nepamatuju ale jde o takové polopokračování, když nenavazují postavy. O dost slabší tři než za jedničku.

Oni žijí! (1988)

Jeden z mých prvních filmů na toto téma. Nedá se zapomenout neskutečně dlouhá rvačka budoucích kámošů ve válce proti... proti nim. A pak ten originální prvek viz obal, nechci spoilerovat. 70 %

Invaze (2007)

Nejdřív jsem chtěl dát 60/65 % s tím, že jde povětšinou o recyklování vemi podobných filmů (ze starších mám nejvyšší hodnocení u Invaze lupičů těl (1956) nebo Invaze zlodějů těl (1978) nebo z novějších Fakulta (1998), s menšími novými prvky. Jenže co když bych viděl jako první právě tenhle? Pak by hodnocení bylo nejspíš vyšší. Nicole Kidman místy vynikající herecký výkon, Daniel mi jako herec nikdy nebyl sympatický (asi to bylo rolemi), tady se to trošku zvrátilo. Poslední scéna sloužící k závěrečnému zamyšlení je... k zamyšlení. 70 %

Most do země Terabithia (2007)

Jiné než čekáte z obsahu nebo dokonce z obalu. A je to dobře. Pěkný, dojemný ale v jednom místě hodně smutný příběh. A hraje tam Terminátor! Nečekal jsem, že dám čtyřhvězdových 70 %. Mimochodem už dlouho pozoruju, že se při výběru filmu dá velmi dobře řídit hodnocením i komentářem jednoho místního hororového znalce. A to tak, že si to převedete na pravý opak. Sice to u těch bezmozkových kravin jde někdy těžko ale s hodnocením je to snadná matika na prstech jedné zdravé ruky. Buď to dělá schávlně aby poutal pozornost (můj tip) a nebo je vážně divnej. To nemyslím ve zlém, vkus má každý jiný. Každopádně u mě, a většiny ostatních, se s železnou přesností obvykle trefuje na opačný konec hvězdného spektra.