Předčítač (2008)

Velké překvapení, mnoho silných momentů ale hlavně geniální vykreslení (a výborné ztvárnění Kate Winslet) postavy Hanny jejíž chování, odpovědi, přímočarost, suverenitu, zvláštní pohled na věci, primitivní chytrost ale zároveň až obludnou, hloupou jednoduchost asi nikdy nezapomenu. Mám až pocit že mě ta postava poučila. Vytkl bych nesedící věk, pokud si pamatuju, ve filmu bylo řečeno čtyřicettři ale realita bude o deset méně. Ve skutečnosti to ale filmu nijak neškodí. Naopak práce s s věkem je jednou zhlavních věcí filmu a je zvládnutá skvěle.

Střepy v hlavě (2008)

Pokud je to tak, jak jsem to pochopil, pak klobouk dolů ale za mě by to přece jen chtělo trochu víc doslovnosti. Je mi líto. K čemu tak propracované hororové tajemno, když to většina diváků uzavře s tím, že to nechápe, nepřipustí si nebo nevěří tomu co pochopili či nad tím mávne rukou s tím, že jde jen o další divný horor bez vysvětlení?

Levý břeh (2008)

Jsem rád za další přírůstek mezi horory bez litrů červeného barviva a dokonce i násilí. Navíc ten look je úplně jiný, než většinová (americká) produkce. Konec odvážný. Říkal jsem si při něm, jestli to po tom celém filmu, který má úplně jiný ráz, chci vůbec přijmout. A to mám takový žánr rád. 65 %

Nevinná (2008)

U remaku, který má o devět procent víc, tedy osmdesát jedna, po mě zůstaly dvě hvězdy kdežto zde dávám čtyři. Popravdě si remake napamatuju a kdyby byl rozdíl jen jedna hvězda, trochu bych teď pochyboval ale o dvě jsem se jistě nesekl. Originál se mi prostě líbil víc. Zaujal mě hlavně skvělý výkon Vincenta Lindona a obrovská porce napětí od začátku do konce. 75 %

Nebezpečná posedlost (2008)

Na to její neherectví se musí zvyknout. A když jsem to zvládl, přišlo závěrečné rozuzlení. To bylo předvídatelný jako většina filmu ale řekněme obstojný. Takový standart u tohohle typu filmů. Jenže ta scéna nad postelí v nemocnici tomu zasadila ránu. Určitě bude velice šťastný až zjistí, co jeho žena během té doby stihla udělat a budou žít s láskou až na věky :D 50 %

Zmizelý (2008)

Chcete mi říct, že si nikdo nevšiml výměny dvou lidí? To měl být pokus o to nehodit to na obvyklého viníka? Hlavně ta poznámka byla ve filmu zbytečná. Každopádně ač look filmu byl hodně všední, televizní kriminálka, tak většinou nenudil, celou dobu držel v očekávání a herci nebyli špatní, i když ani nezářili a mě byli nesympatičtí.

Home Movie (2008)

Dvím se, že tento námět registruju poprvé. Nebo alespoň v téhle formě. Docela se nabízí. Každopádně je to velmi málo uvěřitelné. Oředpokládám, že ani v USA (nemyslím nijak negativně, jen tu kulturu neznám) by takové chování u dětí dlouho neprošlo. Druhou věcí je to, že děti měli záhadnou, filmem záměrně nepotvrzenou schopnost v mžiku se někde objevit. A je otázka, zda to tak jakože bylo a nebo ne. V druhém případě by totiž šlo jen o amatérismus typu "teď by se mi to hodilo, tak to tak uděláme". Co musím ocenit je prvek vyléčení dvěma způsoby naráz, kdy záměrně není poznat, který způsobil vyléčení. Pocitově bych snad dal jen jednu hvězdu protože ten film je hnusnej a jak pravidelně připomínám, horor nemusí být hnusnej ani krvavej, ale objektivně by jedna hvězda byla nefér. 35%

Nekonečný víkend (2008)

Ty náznaky ekologického terorismu byly až příliš silné na to, že konec rozhodla spíš náhoda než příroda. A nebo mi něco uniklo. Posouvání mořské krávy mohlo způsobit několik příčin od vidláků z knajpy, až po samotný pár ale ti by to museli dělat oba. Celkově je to dost zvláštní film a moc mě nezaujal. Páreček je k pohledání, oba se chovají jako psychopati. Myslím, že to tvůrci až přehnali protože "našla jsem ji u křoví" by myslím žádný normální člověk říct nedokázal. Pochvala za na druhý pohled hororový obal. 50 %

Vinyan (2008)

Jestli tak jako já nesnášíte iracionální chování, neodůvodnitelné ani ztrátou dítěte, tak nedoporučuju. Bude vás film akorát krkat. Myslím, že v roli toho dobráka bych ji snad včas přenechal odborníkům. A ten závěr? Vzhledem k tomu, že si nějak nedovedu představit, že by mohlo v džungli přežívat 50 klučinů bez dospělých, dokonce i bez dívek si říkám, jak moc byla ta závěrečná třetina myšlena reálně a jak moc jako nějaký sen či co. Nevím. A vlastně je mi to jedno. Kromě určitého kouzla divoké jižní Asie a dobré kamery a hudby je ten film totiž na nic. Škoda do něj talentu Rufuse Sewella. A mimochodem, jestli je Thajsko a Barma (teda vlstně už Myanmar) tak v pr..li, jak je tu vykresleno, tak to teda potěš :( Zas další turisticky pozlacená země. 40 %

Vražedná hra (2008)

Jen hloupá vyvražďovačka. Žádný děj, žádné vysvětlení. Velmi hloupé dialogy, postavy na facku a i když to má krátkou stopáž, zdála se mi příliš dlouhá, často jsem se nudil. Nedoporučuji ke shlédnutí. 30 %