Smrtící oteplení (2008)

Dobrý hlavní here. Jinak normální katastrofický, nikoliv katastrofállní béčko.

Temné patro (2008)

Co je na filmu nejlepší je jasné - účinkující kapela Lordi (a to jsem je do teď vlastně skoro neznal). Musím říct, že konec se mi docela líbil, bohužel tím nemyslím ten filmový ale song, který hraje při titulcích. Ve filmu je toho hodně špatně - dementní, klišoidní dialogy, nesmyslné chování postav, špatný hlavní herec, žádný konec, nebo jsem ho nepochopil. Dobrý je asi jen nápad, i když asi ne první svého druhu. 50 %

10 000 př. n. l. (2008)

Nechci moc spoilerovat ale musím upozornit na narážku, kterou je snadné přeslechnout o tom, odkud přišli Ti, co postavili Hory Bohů (potopený ostrov, že by se jménem na A?). A na souvislost, která se díky ní ztratí - zda se ještě vrátili (vzhledem k letopočtu). To by pak asi dnešní obyvatelé možná i zakázali archeologické práce. Moment, ony vlastně zakázané jsou :) Mimo tyto zajímavé teorie nabízí film asi to, co byste od něj očekávali. Snad proto aktuální hodnocení 51 %. Já dorovnám na 60 % za úžasné téma, ztvárnění doby i když zřejmě hodně fantasticky a nereálně a taky za ty teorie.

Phoebe v říši divů (2008)

I když jsem věděl, že tohle asi nebude to fantasy, které jsem hledal, shlédnutí nelituju. Herecký výkon je výjimečný a téma bylo dost, dost silné a navíc Elle je asi nejroztomilejší filmové dítě. Zajímalo by mě, jak moc si v jejím věku uvědomovala vážnost tématu a pokud by ne, jak by to potom tak silně podala? V pár scénách jsem měl na krajíčku jak mi jí bylo líto. Rozuzlení jsem trochu tušil a vlastně bylo paradoxně dobrý. Udělám výjimku a nebudu hodnotit jen subjektivně a přidám pět procent na 75 %.

Zpátky na frontě (2008)

Zvláštní mix naivního provedení s drsnou realitou, kde kluci před očima vyrostou v chlapi, každý svou cestou. Asi neznám dost ruskou kulturu na to, abych si byl jistý, nakolik bylo vše myšleno vážně. každopádně to na mě zapůsobilo.  Něco mezi guilty pleasure a dobrým filmem k zamyšlení. 70 %

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Je opravdu skandální, že jsou v novém díle prvky moderního filmu, když od posledního je to pouhých dvacet let. Ne, nevidím na tom nic špatného. Spielberg na konci nezklamal a být ve filmu méně grotesky, šel bych možná i na čisté čtyři. I když je fakt, že hodně dávám za myšlenku šikovně propojenou s legendou. 70 %.

Kung Fu Panda (2008)

Popravdě? Z toho chorea by se některé filmy mohli učit. Aktuálních 76 % na csfd mi pomohlo překonat to, jak odpudivý mi námět a podoba hrdinů připadali. A jako vždy, ani tento animák nezklamal. Teda v jednom případě se to stalo, tam by nepomohlo ani sto procent - Shrek mi je od shlédnutí odpudivý ještě víc. 65 %.

Vražedná stěna (2008)

Drsný kurz pro všechny naivní představy o horolezectví. Režisér si zřejmě dobře uvědomoval slova toho novináře, že čtenář z článku musí cítit, jakoby tam byl s nimi. No a těmi dvěma větami jsem vlastně řekl vše. 70 %

Mladý Indiana Jones: Nový vítr (2008)

Je to zvláštní ale nějak si an tenhle seriál z inulosti nepamatuju a o to větší překvápko mě čekalo. Kvalitní práce tvůrců ve všech ohledech. Sice je z Indiho předchůdce Forresta Gumpa - jednou protláčí Vietnamsko na světovou konferenci, hned na to je u sestrojování prototypu první vesmírné rakety a nakonec podporuje projev typu "I have a dream". Ve skutečnosti je to ale o dost uhlazenější a smysluplnější, než se to z předchozí věty zdá. Jediné, co mi unikalo je časová osa ale to je asi spíš moje chyba. On se pořád někam po čase vrací a mě nebylo moc jasné odkud že to teď zase po letech přijel a nezestárl? A proč další den jakoby nic cicmá tu holku, která mu ukázala svoje dítě a řekla, že si vzala nějakýho Butche? :D 70 %

Něco za něco (2008)

Vím, že to tak asi muselo být ale škoda toho realistického konce úžasně divné pohádky. Zvláštní spojení pátrání o superdivné poruše a rozvíjejícího se vztahu mě zaměstnalo nejspíš natolik, že mi unikla jak pointa, tak to, co bylo po celou druhou polovinu filmu zřejmé. Nazvu to pointou číslo dvě. No a zas ten konec aneb zpátky na zem. Tady se takový fakt nehodil. 65 %. A to mě o pár procent přemluvila Vera Farmiga. Samozřejmě pouze a jen za herectví :) Osobité a kvalitní jako vždy.