Cabin Fever 2 (2009)

Namísto scifi má být v žánru komedie. Sci fi tam žádné není, je to špatný komediální slasher.

Screamers: Hon na člověka (2009)

To, co tam občas matně vyčnívá jako dobré je atmosféra, místy napětí a možná i předloha. Vše ostatní je na facku. Především debilní chování a rozhodování postav (já stále nechápu, proč tohle Tvůrci dělají, vždyť to diváky akorát sere), dialogy, scénář, nehodící se hudba, nesmyslný závěr. Vždyť to mělo skončit odpálením lodi, na které tam byla jasná příprava ale ne, tvůrci se na poslední chvíli rozhodnou udělat konec s nápisem Začátek přes celou obrazovku. Jako vážně? Radši už nic, ať už jsem od tohohle skvostu pryč. Jo a ten malý spoiler byl schválně neoznačený v naději, že to někoho odradí si tuhle kravinu pustit. 25 %

Pevné pouto (2009)

Originální a silný námět kvalitně zpracovaný mistrem v oboru. Překrásné vizuály se občas promísí s nepříjemnými nebo smutnými scénami. Skoro bezchybné herecké výkony a podmanivý hudební podkres. Až teď si všímám, že film měl 135 minut. Nejde ale o žádný velkofilm, spíš jen velký výlet do fantasií a pocitů jedné dětské oběti vraždy. Zvláštní jak šlo z něčeho tak hrůzného udělat hezký film.

Napříč časem (2009)

Rodinné fantasy z období hned několika válek a v prostředí jako od Agathy Christie. Je tu pěkně vykresleno jak moc se prostředí mění, když společnost vede silný charakter a když ho zastupuje krysa / slaboch. Konec byl sice předvídatelný ale přišel tak rychle, že to nevadilo.

Díra (2009)

Hmm, rozmýšlel bych od kolika let bych tenhle horůrek doporučil. Dvanáct plus minimálně. A pro mě? Asi bych bral víc tajemna, které z toho na počátku koukalo ale co jiného, než tuhle pointu vymyslet. Tím spíš pro rodinný film.

Pád do tmy 2 (2009)

Příběh funguje dobře, kazí to předvídatelné a hloupé lekačky a klišoidní chování. No ale ten konec? Na začátku a na konci se stejná postava zachová zcela opačně bez jakéhokoli vysvětlení? Co je to za blbost? Ppbně to takhle nesmyslně ne/uzavřeli proto, aby měl další díl vůbec co říct a vysvětlovat a nevyvařovali z další záchranné expedice na záchranu předchozí záchranné expedice. Jenže je to 14 let a nejspíš i tenhle blbej konec jen přispěl k tomu, že série byla pohřbena nadobro. A u mě díky němu film přišel o jednu hvězdu.

Dokonalý únik (2009)

Vždyť to nedává smysl. Minimálně v jedné ze scén by vrah nemohl říct, co řekl, protože mluvil jen s komplicem a před ním by asi těžko zastíral, když komplic to ví. Nešlo to scénáristicky vyřešit, tak to tam nechali s tím, že si na to při rozuzlení divák nevzpomene? Tak to je teda pěkný fail. Jinak byl film docela fajn ale za tohle hvězdu dolů. No fajn, možná za to mohlo prostředí. Na Zemi jsou opravdu neskutečná místa. Zatím.

Proroctví (2009)

Výborný začátek a úžasný Spielgergovský konec. Mezitím je běžné scifi, trochu americké, trochu klišoidní, občas i trochu béčkové ale dobré, jen škoda té hysterické postavy Diany. Chápu, že je pro dramaturgii jednodušší, když to takováhle postava komplikuje, vyhrocuje a emočně vypíná ale řekl bych, že námět by byl  dost silný a možnosti děje dost široké, aby se bez toho film obešel. Cage bych řekl jeden z nejlepších výkonů. 75 % ale možná mě pozitivně ovlivnil ten závěr.

Die Tür (2009)

Sympaťák Mads na sobě utáhl další nepříjemný film a zase to bylo super. Mimochodem je vidět, že už tady byl taková hvězda, že musí mít dvojníka na postelovou scénu :) Všimli jste si toho? V žánrech chybí podle mě scifi. Miluju filmy, ve kterých je scifi prvek zasazený do běžné reality. 70 %

Zrození šampióna (2009)

Není to příliš reálný. Jenže by mohlo. Mělo by. 70 %.