Úkryt (2002)

Napriek tomu, že sa mi nepozdávalo, ako je možné, že hlavná predstaviteľka má v takto (!) vypätej situácii priam neuveriteľný cit pre techniku a takmer MacGyver-ovské schopnosti, od obrazu som nemohla odtrnhúť oči a miestami som takmer nedýchala. Najsilnejšou stránkou filmu je podľa mňa skvele vybudovaná atmosféra, z ktorej behá mráz po chrbte.

Den před krizí (2011)

Držalo ma to v napätí od začiatku do konca. A to aj napriek tomu, že niekoľkým výrazom som absolútne nerozumela a o burze viem veľké hovno:) No atmosféra bola vybudovaná geniálne a (takmer všertci) herci sa viac než snažili, takže spokojnosť.

Mr. Nice (2010)

Rozhodne je to pozerateľný film, miestami dokonca veľmi zábavný, ale mne tam chýbalo čosi, čo by filmu dávalo šťavu. Hlavný predstaviteľ musel byť v danej dobe poriadny borec a asi ho netrápilo, čo si ňom ľudia myslia, no mám pocit, že filmári nám tu tohto filozofa predsatvili ešte obyčajnejšieho než v skutočnosti bol.

Pitěr FM (2006)

Milá romantická komédia, úplný opak takých tých typických amerických. A čo ma očarilo najviac, bol samotný Sankt-Peterburg, kde sa film natáčal - filmári vybrali naozaj nádherné lokácie.

Insomnie (2002)

Nebol v tomto filme Al Pacino na drogách či pod vplyvom alkoholu? Alebo, nemala jeho postava náhodou čoskoro dostať mŕtvicu? Áno, ja viem, že hral starnúceho unaveného vyšetrovateľa a viem, čo znamená pojem insomnia, ale tie nekonečné grimasy, gúľanie očami a tvár zaspávajúceho človeka, to naozaj nebolo to pravé orechové... Pozeralo sa mi na neho naozaj dosť zle, čo je veľmi zvláštne u tohto herca. Film inak fajn, no vadilo pár chýb a logických dier, aké by som práve od týchto tvorcov filmu nečakala.

Bratislavafilm (2009)

Na slovenské pomery je to "trošku" nereálne, to vidí snáď každý (mala som pocit, akoby miestami hovorili o Bronxe a nie o BA). Nič veľké som od filmu nečakala a ani sa mi nič pozoruhodné nedostalo, no totálny prepadák to určite nie je. Najsvetlejším bodom bola pre mňa jednoznačne Zuza Fialka, na ktorej som sa narehotala ako malá - čo slovo, to perla:)

Prime (2005)

Naozaj veľmi príjemný film. Taký pri zemi. A uveriteľný. Ženy tu dali zo seba maximum, takže sklamanie vás nečaká. Ako by povedal jeden môj kamarát: "fajná oddychovka na nedeľný večer";)

Drive (2011)

Maximálna temnota! Toto mi vyrazilo dych. Už teraz rozmýšľam, kedy si dám repete. Ak od tohto filmu očakávate niečo konkrétne, tak môžete byť prekvapení. Ale milo. Ryan Gosling vo svojej životnej úlohe. Aspoň na teraz:) "A real human being, and a real hero...". ___ Povinnosť pre fanúšikov silných motorov a hustých áut (taký Ford Mustang... to naozaj poteší aj ženské oko;)) Malá rada pre divákov - choďte do kvalitného kina alebo si film pozrite s veľmi dobrým ozvučením - taký dobrý soundtrack si treba vychutnať! Viac asi nie je o čom, je to pecka.