Není zač (2010)

Asi staťčí napísať iba jedno - neskutočne podhodnotený film. To myslím hovorí samé za seba.

The Collector (2009)

Komentár môže obsahovať spoiler. Mám pocit, že tvorcovia to už trochu prehnali s tými pascami (čo je veľa, to je veľa) a "antilogikou" (napr. na čo scéna, kde obeť stiahne vrahovi masku, čudne sa zatvári pri pohľade na jeho tvár a zvyšok ostáva nejasný...?). A hlavná postava pripomínala McGyvera v jeho najlepšej forme, než obyčajného lupiča, ktorý sa dostal do pasce.

Čtyři lvi (2010)

Od začiatku sa na vás valí brutálna spŕška čierneho humoru, ktorý spôsobuje záchvaty smiechu. Plynutím deja sa už film stáva vážnejší a smutnejší, ale nestráca na kvalite. Oceňujem odvahu natočiť niečo takéto, pretože mnohí ľudia to môžu brať až príliš vážne a osobne.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Audrey v úlohe neriadenej strely či skôr tornáda, ktoré vás automaticky strhne so sebou. Magický film. Scény v očarujúcom meste s očarujúcou herečkou. Kultovka ako sa patrí. A neuveriteľná mačka, teda, mačky, ktoré by si zaslúžili cenu za druhý najlepší herecký výkon:)

Last Night (2010)

Je tu ďalší deň a to jemné očarenie, ktoré mi v hlave vírilo včera, teda bezprostredne po dopozeraní filmu, už postupne vyprcháva. A uvedomujem si, že ma bavila vlastne iba jedna línia (Keira Knightley+Guillaume Canet), ktorá bola jemná, čistá, no zároveň humorná a ľudská. Druhá línia na čele so Samom Worthingtonom, ktorý mi sem mimochodom vôbec nepasoval, nebavila tak ako mohla. Jeho "hranie" pripomínalo tak 9 ročného chlapca vyjaveného zo života s vygúľanými očami a otvorenými úsatmi, ktorý nevie čo robiť, než dospelého ženatého muža, ktorý horko-ťažko (ne)odoláva sexepílu svojej kolegyne (Eva Mendes). Najviac mi vadilo to neustále striedanie pasáží, pri ktorom sa ani nedalo ubrániť porovnávaniu, pretože keď niečo spravila jedna dvojica, už som len čakala, kedy bude prestrih na tú druhú a tam sa udeje niečo rovnaké alebo veľmi podobné. Viac voľnosti, originality a menej druhej dvojice (Eva+Sam) a som maximálne spokojná, pretože hudba bola úžasná a situovanie deja (prevažne) do New Yorku je s jeho ulicami a atmosférou mesta pre takýto príbeh viac než vhodné.

Zkus mě rozesmát (2011)

Oddychovka, ktorá mnou takmer vôbec nepohla. Ale čo viac čakať od takého druhu filmu? No a aby som nezabudla - vhodné pre milovníkov pekných ženských tiel a vtipov o fekáliách:)

Útěk ze Sibiře (2010)

Časť filmu odohrávajúca sa v zajatí je v podstate o ničom, so scénami, ktoré by tam pokojne ani nemuseli byť. Na druhej strane je to trošku škoda, pretože to malo potenciál chytiť diváka za srdce, čo sa však nekonalo. No tá časť, kde sú protagonisti na ceste za slobodou je naozaj o kusisko lepšia. Tu už (logicky - vzhľadom na skutočné udalosti) cítiť akési uvoľnenie, radosť (o prekrásnych scenériách ani nehovorím) a prítomnosť mladučkej Saoirse Ronan je priam osviežujúca, obzvlášť medzi chlapmi zničenými bojom za opätovné nájdenie vlasntého života a zničenými samotnou prírodou (oceňujem maskérov filmu!:)).

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Jednostranná záležitosť bez väčšej dávky kritiky a konfrontácie a bez zdravého rozumu. Dokument by mal mať svoju úroveň a predkladať fakty, nie len dohady a otázky (áno, je potrebné sa pýtať, ale aj vedieť nastoliť aspoň ako-tak rozumnú odpoveď). Presviedčacie schopnosti Von Dänikena sú nulové a argumenty, ktoré opakuje dokola nemožno brať vážne. To je tak, keď sa na niečo tešíte a vyjde z toho toto...

Na doraz (2010)

Milé prekvapenie. Chytľavé, občas aj inovatívne, prekvapivé, na americkú komédiu dosť dobré a najmä vtipné (pri niektorých scénach sme sa s priateľom smiali ako besní). Hollywood - haló, preber sa - takto sa robí komédia. Samozrejme, nebyť daného obsadenia, nemá to také grády, herci utiahli čo sa dalo... aj scény, ktoré by boli neskutočne trápne. Som si vedomá, že film nadhodnocujem, ale prevláda vo mne dobrý pocit, preto dávam 4.

Salvador (1986)

Prvá polovica filmu mi pripomínala typický B-éčkový film so snahou ustáť scény pomocou humoru (no nie veľmi podarene). Našťastie (!) sa film v druhej polovici zlomil a ponúkol oveľa viac. Myslím, že práve vážnosť situácie a vedomie, že sa jedná o skutočné udalosti pridali na hodnote filmu ešte viac. Každopádne, je smutné, čoho sú vplyvní ľudia schopní a na druhej strane je obdivuhodné, akých krásnych vecí sú schopní niektorí jedinci. Preto by sme si mali takéto osobnosti vážiť. "Vôľu ľudu, ani chod dejín nik nezmení. Ani severoameričania."