Zapomenuté transporty do Estonska (2007)

Zatiaľ najsilnejší zážitok zo štvorice cyklu. Sila žien, ktoré to VŠETKO zvládli a ešte si dokázali zachovať v daných podmienkach nadhľad a zmysel pre súdržnosť je neuveriteľná. Klobúk dolu dámy, ste obdivuhodné. A vtisli ste nám slzy do očí.

Na východ od ráje (1955)

Och, krása! Kiež by sme mali možnosť obdivovať Deanovu genialitu vo viacerých filmoch...

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Výborné, som nadšená (niekoľko logických dier pre tento krát prehliadnem)! Tento film mi kvasil v počítači pomerne dlho a nemohla som sa naň odhodlať, ale vidím, že som spravila chybu:) Film plný napätia, drsnosti severskej prírody aj ľudských konaní a najmä parádne krimi. Každopádne, teším sa na voľné pokračovania, snáď nesklamú.

Útes smrti (2010)

Skoro som sa pototo pri predstave, že sa niečo také môže stať (mne, vám...). Pri záverečnej scéne som takmer nedýchala a v podvedomí kopala nohami vo vode. Áno áno, Carcharodon Carcharias je veľký pán.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Z dobre nakopnutého filmu sa to (ani neviem ako) prehuplo na rodinnú drámu plnú nejasných vzťahov a táto rovina mi teda až tak nesadla...

Vražda na Eigeru (1975)

Pre diváka, ktorý vie oceniť nádherné obrázky amerických a švajčiarskych kopcov a tiež pri pohľade na "železného" Eastwooda, ktorý si v tomto filme odliezol svoje (ostanete z jeho výkonov s otovrenou hubou), je to potešenie. A asi to nie je úplne vhodné porovnávanie, ale mám pocit, že film Nordwand (2008) sa nechal týmto kúskom pomerne dosť inšpirovať.

Sociální síť (2010)

Super. Mám nutkanie dať 5*, ale chýba tam niečo, čo by mnou úplne otriaslo. Myslím, že keď dám tomuto filmu druhú šancu, pôjde hodnotenie vyššie. A možno je to aj priamo spojené s mojim vzťahom k tejto sociálnej sieti, ktorá mi nespravila dieru do života, takže ohromenie a úžas asi ani nemožno očakávať.

Saltová (2010)

Ťažko napísať niečo k príbehu, treba vidieť. No musím čiastočne súhlasiť s užívateľom verbal111, pretože Angelina sa už asi niekoľko rokov poriadne nenajedla a to, čo jej máme akože uveriť v tomto filme je úplne smiešne a absurdné. Možno keby to boli 2 – 3 scény, ktoré by sa následne vyvážili niečím dobrým a reálnym, tak sa to dá odpustiť. Ale aby žieňa s jej kostrou podávalo také výkony je takmer nepochopiteľné... Už len kvôli realite - natáčanie akčných (!) filmov, staranie sa o mnohopočetnú rodinu, angažovanie sa pre charitu a deti z celého sveta atď.. Ale aby sme jej takýto extrém, niečo ako ženský „Bond style“ žrali ešte aj vo filme, tak to je už aj na mňa priveľa. Treba občas otvoriť oči a naliať si čistého vína. Tento film je fraška. Možno by si mohla trochu oddýchnuť, nabrať síl (aj kíl) a pustiť sa do kvalitnejších filmových projektov.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Doteraz mi bije srdce pri predstave na TÚ scénu (áno, áno, s plížiacim sa mass murderom v maske). Pane Bože, to bol nášup!!!