Sexbomba od vedle (2004)

Další teenagerovská komediální pecka, ovšem tentokráte koukatelná a místy i trochu pobaví. Nejsem příznivcem tohoto žánru. Normálně bych snímek střelil do odpadu, nebo hodnotil max. jednou hvězdou. Ale na tomhle kousku přece jen něco je. Takže za dvě.

Pach krve (2003)

Jeden z lepších slasherů, který vás udrží napnuté. Dílko obsahuje slušné krvavé scény, děj není sice nic originálního (skupinka mladých lidí zůstane trčet v divočině, narazí na pororozpadlou chalupu, kterou obývají zmutovaní zabijáci...boj o život může začít), ale slušně odsýpá. Pro milovníky hororů je to slušná podívaná. Dávám čtyři hvězdy.

Milionový závod (2001)

Výborná komedie s řadou nezapomenutelných fórků, kdy Jon Lovitz navštíví muzeum Barbie, nebo Whoopi Goldberg nastupuje pod donucením do autobusu plného cvoků se slovy: přijeli jsme v raketovém autě, u kterých jsem doslova brečel smíchy. Plný počet nemůžu dát, protože snímek byl místy dost zdlouhavý a Rowan Atkinson byl přímo trapný. Takže za čtyři hvězdy.

Kataude mašin gáru (2008)

Námět je super, s realizací a herci je to ovšem už horší. Vše ale vyváží pekelné tempo a ultrabrutal styl téhle japonské pecky...tahle holka s kulometem mě fakt posadila na pr... Podle mě se takovýto film dát hodnotit pouze pět nebo odpad. Já dávám pět.

Dům u hřbitova (1981)

Veliký, převeliký Lucio Fulci a jeho famózní dílo. Dál netřeba komentovat. Dávám plný počet.

Poslední bojovník (1989)

Tuhle pecku jsem jako malý sjížděl často na VHSce, přestřelka v plechové chatrči a finální řežba na palubě těžce poškozené lodi mi braly dech. Dnes bych si tento snímek asi nepustil, hodnocení a dojem by šly nejspíš trochu dolů. Celkem vzato, film jsem viděl nesčetněkrát a vždy se mi líbil, takže u mě je to za čtyři hvězdy.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Primácký skvost v plné síle. Pokud budu hodnotit spravedlivě, musím dát odpad, protože toto jsou pravidelná muka u televizních obrazovek.

Den mrtvých (1985)

Třetí a opět velice kvalitní zářez z Romerovy zombie série. Stejně jako Dawn of the Dead byl pojat malinko jinak než Night of the Living Dead i Day of the Dead Romero nasměroval zas trochu jinam. Zde by se dalo řící, že o krok dál než jeho dva předchůdce. Děj nás zavede do podzemního bunkru kdesi na Floridě, kde skupinka vědců provádí pokusy na oživlých mrtvých pod ochranou hrstky vojáků. Samozřejmě vše směřuje k nevyhnutelnému konci, kdy se zombie dostanou do bunkru a rozpoutají další krvavá jatka. Romero ve snímku zapracoval více na postavách, jejichž příběhy a vzájemné, ke konci vyhrocené, vztahy zabírají přes polovinu stopáže filmu. Atmosféra stísněnosti, strachu a agrese je prosáklá celým filmem a divák si jí může naplno vychutnat. To samé se dá řící o notné dávce napětí, kterou počin vrchovatě disponuje. Masky jsou zde zase o několik tříd lepší a gore pořádně šťavnaté. Navíc Romero nechává své zombie se vyvíjet, takže se zde dočkáme symbolického použití střelné zbraně jednou ze zombií, ale tato schopnost se naplno projeví až v dalším o dvacet let pozdějším pokračování Land of the Dead. U mě opět jasný plný počet.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Jeden ze základních snímků Zombie žánru, který i navzdory roku vzniku působí stále svěže a dokáže diváka zaujmout. Děj je sice velice prostý, ale mistrovsky ztvárněný. Sledujeme zde sourozence, kteří vyráží na hřbitov uctít památku otce. První útok nemrtvých na sebe nenechá dlouho čekat a společná cesta sourozenců končí. Mladá dívka, nucená opustit bratra, prchne na nedalekou farmu, kde se setkává s dalšími vyděšenými lidmi. Společně se zabarikádují v domě a pomocí rádia a televize začnou přicházet na kloub celé záhadě masového vraždění. Ovšem zástupy nemrtvých v okolí domu se začínají množit a nikdo neví, kdy se dostanou do domu. Stísněná atmosféra uvnitř farmy a rozdílné charaktery osob se vyhrotí ve vzájemný souboj mezi jednotlivými postavami, který jejich šance na přežití znatelně snižuje. Po technické stránce nelze snímku nic vytknout, masky jsou na dobu vzniku parádní, gore scénky na velmi vysoké úrovni a herecké výkony přirozené a sympatické. Z filmu na vás dýchne samozřejmě i u Romera známá a častá kritika společnosti. Navíc tímto počinem Romero odstartoval svou kultovní sérii zombie hororů. U mě jasný plný počet hvězd.

Catwoman (2004)

Velmi nepovedená komiksová adaptace, škoda. Hodně slabá jedna hvězdička.