Obecná škola (1991)

Některým českým komediím prostě ty hollywoodské nesahají ani po kotníky a většina "svěráckých" mezi ně patří. Jako třeba Obecná škola :-)

Pearl Harbor (2001)

Kdyby nebyl příběh hlavní trojice tak překombinovaný (respektive natočený pro "romantickou část publika"), mohl to být ještě o dost lepší film. Hlavně režie tu je strhující a scény při bombardování Pearl Harboru jsou fantasticky natočené. Bohužel, ten vyumělkovaný román a až moc okaté americké vlastenectví sráží body dolů, takže 7/10.

Hledá se Nemo (2003)

Jedna z nejlepších animovaných pohádek poslední doby spolu se Shrekem, Dobou ledovou nebo třeba s Ratatouille.. Víc asi není třeba dodávat. ,,Mój!"

Lví král (1994)

Pro mě naprosto kultovní film, dnes jsem ho viděl po letech znovu a s odstupem není tak skvělý jako kdysi, ale pořád má svoje nezapomenutelné kouzlo.

Tankový prapor (1991)

Na vojně jsem nebyl, ale vždy po zhlédnutí "Praporu" si řikam, že to tam chvilkama nemuselo bejt až tak špatný ;-) Neskutečný výkon tu předvádí Miroslav Donutil, tomu se opravdu nic nevyrovná, nedovedu si v té roli rozhodně představit lepšího herce. Jediné, co trochu kazí dojem z filmu, jsou pro mě Danyho "flashbacky" s Lizetkou. Jinak filmu není co vytýkat.

Pelíšky (1999)

Asi nejlepší česká komedie (a vlastně celkově film) po revoluci. Hlášky naprosto zkultovněly a zlidověly a tak to má být :-)

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Nechápu tak malé hodnocení, Band Camp je jen jiný film, než první tři díly prciček, ale podle mého na stejné úrovni.. Zasazení prostředí do hudebního tábora je skvělou myšlenkou autorů, vždyť odkazy na různé příhody se objevují už od začátku. Navíc se tenhle díl netočí opět jen kolem sexu, je tu i (do určité míry :) morální poučení a hlavně A. Kebbel to hrozně sluší :)

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Skvělé završení slavné série.. Další díly jsou pak jen odvar (krom táborového, ten je v rámci žánru skvělý, jen to nejsou "pravé" prcičky)

Prci, prci, prcičky (1999)

Naprosto zásadní film v žánru teenagerovských komedií, který se snad nikdy neohraje. Ve všeobecném měřítku bych rozhodně 5 hvězdiček nedal, ale v rámci těchhle komedií si to s klidem troufnu.. :-)

Arachnofobie (1990)

Tak tohle je pro mě taková citová záležitost, je to snad první film, po kterym jsem se jako malej bál jít i na záchod. Po letech jsem ho zase viděl a už mi přijde jako takový normální béčko, ale na ty zážitky z dětství se zapomenout prostě nedá. Jak tomu chlapovi vlez pavouk do nosu, fuj!