Velké oči (2014)

Na obrazech Velké oči, Big Eys, s obrazy velký úspěch, a úspěch, to v Kalifornii byly a jsou peníze a sláva. Jenže co když peníze patří autorovi a sláva ne? Pádný důvod si veřejně postěžovat a veřejně a spektakulárně to posoudit a rozsoudit, ukáží Scott Alexander a Larry Karaszewski. Jak? Tak, jak by to udělal každý. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

Millerovi na tripu (2013)

Karavanem z Nového Mexika do Mexika a zpět, Millerovi na tripu, We're the Millers. Plným drog. V zádech mafie, po boku policie, před sebou gauner, a rodina Millerových, za peníze, je jen jako. Bláznivé? Ano. Vtipné? Většinou. Úspěšné? Spíš ne. Možná ano. Scénář Bob Fisher, Steve Faber, Sean Anders a John Morris. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Pro krásné rodiče smrt krásné dcery zrovna nevypadá jako Collateral Beauty: Druhá šance, ale v krásném New Yorku, s pomocí času, lásky a krásných přátel, by být mohla, mini Allan Loeb a všemi krásnými slzavými triky o tom přesvědčuje i krásné publikum. Rodiče přesvědčí, jak se o tom publikum na vlastní oči přesvědčí. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

Co je šeptem... (2005)

Povídá se, že Co je šeptem…, Rumor Has It…, ale v tomto příběhu vše řeknou nahlas. Postaršímu kalifornskému princi jako z pohádky prý kdysi vklouzly do postele tehdy mladá babička a zanedlouho i její dcera, říká babička. A teď Ted Griffin napíše a udělá všechno proto, aby mu tam před publikem ještě vklouzla i třetí generace, vnučka, a touhle svou a její snahou vyprávění všední délky opravdu zaplní. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

Oznámení, že Všichni moji přátelé jsou mrtví, Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, platí. Přišli na polský silvestrovský večírek a odešli na onen svět. Proč, ptá se publikum a dva vyšetřovatelé? Prostě tak, náhodou, jak to tak bývá, když to scenáristé jako Jan Belcl potřebují. A katalog náhod není ani originální, ani objemný. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Klasická dívčí otázka Má mě rád, nemá mě rád, Flipped, střídaná pohledem chlapce, souseda, proč mě má ráda, proč ji mám mít rád? Pak už je to podle knihy Wendelin Van Draanen a podle též režírujícího Roba Reinera klasika, vraž tam kopu vajec, smíšky žáky spolužáky, svérázné otce, roztomilé matky a bratry, k tomu dědu, sousedky a platan navrch, a je to, láska jako trám. Michigan. Léta páně 1959. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

Chuť znovu žít (2012)

Tři mladé dívky a jejich zrovna rozvedená matka, magická příroda, vlídní lidé a léto, to je Kouzlo Belle Isle, The Magic of Belle Isle. Nový letní soused, spisovatel, co přestal psát, je trochu kakabus, upovídaný roztomilý ironický. Jediným úkolem uvedené pětice je, aby všechno dobře dopadlo. A to s rozverných dialogů plným scénářem Andrew Scheinmana, Guy Thomase a Roba Reinera zvládnou hravě. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

Loupež století (2020)

Plán na Loupež století, El Robo del siglo, skončí úspěchem. Argentinský kolektivní hrdina s uruguayským prvkem vejde do banky v Acassusu hlavním vchodem, který spolu se zadním hned po přepadení začne hlídat policie, jenže lupiči s lupem banku opustí kanálem. I když je trest neminul, všechen lup jim zůstal, vypraví krok za krokem Alex Zito přibližně podle skutečnosti roku 2005. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/

S láskou, Rosie (2014)

Než nastane S láskou, Rosie, Love, Rosie, a současně i s láskou Alex, uteče mezi Dublinem a Bostonem, a mezi nimi, i s časovým posunem přesně dvanáct let. Aneb co se v osmnácti pokazí, lze ještě ve třiceti spravit. Pokazit znamená mezitím spát s jinou, mít dítě s jiným, prý být otcem, ale nebýt otcem, oženit se, jenže špatně, vychovat dítě, vyhodit jeho otce a ztratit svého otce. Pak to může na mořském břehu ve vlastním hotelu skončit, vlastně začít. Publiku s láskou Juliette Towhidi podle knihy Cecelie Ahern. https://www.macguffin.cz/

Uteč - schovej se - bojuj (2020)

Radu i dobře vyškolených bojovníků pro setkání s jinými bojovníky, třeba teroristy, Run Hide Fight, v tomto stejnojmenném příběhu nikdo neposlouchá, přestože takovým instruktážním videem pro amatéry a zejména teens má být. Na střední ve Vernonu, Texas, hrstka mladých ozbrojenců drží v šachu třídu svých spolužáků, když jich hned zkraje pár zabije a plánuje je nakonec spektakulárně zabít všechny. Postaví se jim uniklá spolužačka, ve správnou dobu na správném místě, všechny zachrání, pár ozbrojenců zlikviduje, jednoho příbuzný a další se střelí sami. Utekl někdo, skryl se, bojoval? V tomto pořadí? Též režírující Kyle Rankin to vzal s mezerami, na přeskáčku i oklikou, a dobrou protiteroristickou radu tak nahradil obvyklou rodičovskou, vidíš, když se chce všechno jde. https://www.macguffin.cz/