Souboj Titánů (1981)

Film, který je neuvěřitelně naivní a na němž čas nechal haldy vrásek. Ale to nejsou negativa. Naivní dědek může pořád býti milým dědou a to tenhle je. Plné nápadů a velmi dobře využívá fantasy svět antického Řecka. Medůzy se bojím ještě dnes.

Team America: Světovej policajt (2004)

V momentě, kdy jsem byl přehlcován díly South Parku mi Trey Parker předhodil na oživení něco trošku jiného. Ale opravdu jen trošku. Znovu je to sopka plivající originální nápady do všech stran a navíc audio/vizuální podívaná. Ke konci už se objevuje pár slabších scén. S Peklem na zemi se to srovnávat nedá, na to jsou tu písničky méně chytlavé a s postavami se nelze tolik sblížit. Přesto to bylo úžasné oživení, zlepšení nálady a z posledních filmů suveréní král.

Pingu (1990) (seriál)

Dokonalost. Musel jsem koupit originální dvdčka, abych měl na co koukat i ve vysokoškolských letech.

Šestý smysl (1999)

"What a twist!" Od té doby, co koukám na Robot Chicken, je pro mě těžké dívat se na filmy M. Night Shyamalana. Ale to je překonatelný problém. Šestý smysl oprávněně jedním z filmových základů. Má to nápad, má to atmosféru a všemu vládne nepřemožitelný Willis. Je trošku nezvyklé vidět motherfuckerujícího poloplešouna v roli psychologa, ale on dokazuje, že více takových rolí by mu sedlo. A pak by i možná zavřel huby rýpavým kritikům.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Tak druhý díl překypuje akcí. Stejně tak jako u druhého Vetřelce se z atmosféry sází spíše na dojem akčních scén. Ano, jsou parádní, ale přeci jen jsou to dinosauři proti lidem a těch šťastných úniků je tam na mě opravdu moc. Vůbec to celé padá na scénáři. Nezapomenutelných scén je tu až až a film si svou kvalitu rozhodně drží. Goldblum mi vůbec nevadí a Moorová taktéž ne. Je fajn, že film není jen kopií jedničky, ale to ještě nezaručuje úspěch, bohužel. Jasně, skvělá scéna s Velociraptory + úžasná s náklaďákem a i to finále jsem nějak vzal, ale moc se tu skáče, utíká, střílí. Kdybych neměl tak vřelý vztah ke všemu dinosauřímu dám tři, ale takhle to nejde.

Jurský park (1993)

Kult mých dětských let. Neuvěřitelný film, kde ožily mé oblíbené potvory. Kultovitosti film dosáhl hlavně tím, že jako první převedl dinosaury do světa filmu společně s horor prvky a tak úžasnými triky. Dialogy slušné, Goldblumova postava hláškuje, co může a hraje, jak umí a na závěr bombastická a nezapomenutelná scéna. Ale na scénáři to trošku skomírá, proto nemůžu dát plný počet. Silných scén to má mnoho a mnoho, ale abych dal 5 hvězd musel bych víc kroutit hlavou úžasem než nad čekatelností (hlavně ve druhé půli). Tak jako tak pro mě zůstane Jurský park modlou napořád, dokonce jsem kvůli němu po první projekci skončil v nemocnici. Dodatek po letech: Já dal nejprve jen 4? To jsem nebyl v pořádku..pardon.

24 hodin (2001) (seriál)

Mám za sebou opětovné zhlédnutí první série a zase mě to ohromně bavilo. Negativ bych pár našel - Minimálně mi nesedí Bauerova dcera, těch zvratů je až přehnaně a tvůrci občas už opravdu neví, jak to více hrdinům zamotat. Ale co, Kiefer opravdu nemá obdoby a znovu mě ke konci dojal, což je u akčňáku opravdu nečekané. A navíc - já byl vždy hlavně na originalitu a tenhle nápad mi sedí jako nic. Nemusím se bát natahovaných seriálů, bez konce. Což mě ale přivádí k další myšlence. Mám se pustit do dalších sérií, či se bude děj opakovat a já se začnu trošku nudit. První série - 5 hvězd. No, tak jsem se pustil do druhé. Všechno pořád dobré, ALE! Kim Bauerová musí zemřít, protože její postava je absolutní vrchol stupidity a imbecility. Všechno klišé v jednom a ona je tupá! 1. série 5*/ 2. série 3,5*

Telefonní budka (2002)

Jeden z mých velmi oblíbených thrillerů. Jednoduchá a úderná zápletka může utáhnout celý film, ale musí být dobře zpracována. Jedná se o úžasné oživení mezi thrillery, díky stopáži bych dokonce řekl, že jde o takovou thrillerovou povídku o budce. Vymyšleno na jedničku, natočeno zřejmě taktéž, ač by mě zajímalo, jak by si s podobným tématem poradili jiní. Schumacher mi sedí ve vychvalované budce a pak dokonce i v kritizované 23ce. Co považuji za zápory? Téměř nic. Snad jen malé upozornění: Pokud někde nebrat dabing, tak zde. Hlas záporáka je nosnou konstrukcí filmu a jsem velmi rád, že jsem do konce filmu netušil, o koho se jedná. S Farrellem také problém nemám. Překousl jsem Katie Holmesovou se svým obvyklým výrazem trpícího štěněte a užil si budku naplno.

Skrytá identita (2006)

Pro mě velmi osobní záležitost. Jeden z nejlepších filmů a jedny z nejhezčích vzpomínek. Plejáda skvělých herců předvádí výborné výkony a překvapivě se tím nejlepším stává Mark Wahlberg. Jeho postava je napsaná na tělo a veškeré jeho dialogy mají šťávu. S Oscarem pro tenhle film nemám nejmenší problém. Do toho všeho hrají Scorseseho oblíbení Stones a Floydi a na závěr ještě dostanete několikanásobný twisted end. Excelentní dílo

Ronin (1998)

5 hvězd, protože Jean Reno...