Hra (1997)

Pro mě je každý Fincherův film obrovský mezník v kinematografii a velký klenot v mé sbírce. Hra je opět v trošku jiné náladě a stylu než Sedm, či Klub rváčů, ale přesto z ní režisérův rukopis vyčtete lehce. Myslím, že takhle hvězdnou bratrskou dvojici už nikdo do jednoho filmu neprocpe. Michael Douglas byla rozhodně správná volba a pro mě milé překvapení a oddych od Fincherova oblíbence Pitta. Dnes, když si pustím Hru znovu, těším se hlavně na parádní cinkání během napínavých scén. Mám takové tušení, že s jiným koncem by film nabral možná ještě více příznivců. Mně Hra sedla i tak a je mi jasné, že je to jeden ze snímků, které uvidím ještě mockrát.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Toto je rozhodně nejsilnější část z prvních tří epizod. Velkou úlohu hraje hlavně tíživá atmosféra, kdy všichni ví, co musí přijít a ono to opravdu přijde a to ve velmi stylovém kabátu. Přesto - Nové díly jsou strašně barevné se spoustou oblud a mnoha neuvěřitelně promakanými souboji, jenže nějak se nám vytratila ta atmosféra, pane Lucas. I když se ve starých válkách jezdilo také z planety na planetu, nikdy to nepůsobilo tak rozmáchlé jako v nové trilogii. Navíc mi to vždy přišlo takové lidštější s uvěřitelnějšíma dialogama.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Každý autor se snaží prvním dílem nastínit celý imaginární svět, kde se odehrává děj jeho díla. Stejně tak je tomu i v Lucasově případě a nezáleží na tom, že nejdříve vytáhl z klobouku díl čtvrtý a až dlouho po té nám naservíroval začátek. Mám první díl rád. Je to trošku jinde než původní trilogie, ale své kouzlo a eleganci Skrytá hrozba určitě má. Je to velmi dětské a naivní, ale na zahájení celé ságy mi to prostě sedne. Kluzákové závody jsou perfektním oživením a Darth Maul je sice další krok trošku jinam, ale neřekl bych, že špatným směrem. Navíc je vše pořád podbarveno vynikající hudbou. Já zklamán nejsem.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002) odpad!

Je na čase si po tolika letech už upřímně říct, že tohle je blitek. Jar Jar není nejhorší postava nové éry. Christensen je. Anakin: Zabil jsem je. Všichni jsou mrtví. Každý jeden z nich. A nejen muže, ale také ženy a děti. Jsou jako zvířata. A já je pobil jako jako zvířata. Nenávidím je. Padmé: Rozzlobit se je lidské.

Pokoj 1408 (2007)

Tenhle snímek zbožňuji. Neuvěřitelná spousta nápadů, úžasná kamera a celou dobu kolem frčí spousta filmařské svěžesti. Je to velký koncert Johna Cusacka a já bych jej mohl klidně sledovat i déle. Viděl jsem i režisérskou i normální verzi. Já doporučím spíše tu režisérskou, díky neskutečnému závěru. Atmosféra špičková, napětí přišlo. Krásné balení originálního dvd a vzpomínky na něj, dělají z Pokoje klenot v mé sbírce.

Van Helsing (2004)

Tak tady pozor. Všimněte si stopáže. Přes dvě hodiny jsem se v záchvatech smíchu válel s kamarády po podlaze. Muž s rotační kuší střílí sem a tam, aby zničil svého velkého nepřítele Drakulu. Do cesty se mu postaví i netopýři vylíhnutí z Kinder vajec. Ale opravdové Kinder Surpise přijde právě s Drakulou, jehož "temné" vystupování je na pováženou. Dialogy stylu: "On je velký bubák a chce mě unést." "Dobrá, tak já ho zabiji." "Oo, ty jsi statečný." ...je to kult, rád se na to podívám znovu, ale pouze jako vzpomínku na smíchové křeče v břichu.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Bohužel. Ač jsou Kačeři kultem nad kulty, tak 5 hvězdiček může mít jen jeden seriál.

MacGyver (1985) (seriál)

Můj největší hrdina dětských let. Kvůli němu jsem si nechal narůst delší vlasy a kvůli muzice pak ty ještě delší.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Přivézt k Simpsonům Lábuse byl nejlepší tah televizní zábavy.