Bídníci (2019)

Natlakovaná láhev machismu. Jsou jenom špatní pěstitelé.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Jako tak moc zasloužený epilog pro Pinkmana s atmosférou starší Coenovských filmů, proč ne. Nic moc víc, ani míň. Mimochodem, já vím, že Breaking Bad nikdy moc ženských postav nepředstavilo, ale tady je snad jen jedna v koberci. Whatever. Pořád si víc slibuji od posledních řad se Saulem Goodmanem.

Joker (2019)

Mám k tomu hrozně výhrad. První scéna je vlastně esence celého filmu, která je pak jen efektně natažená do celovečeráku. Naštěstí s poměrně častým komentářem směrem k politice a k sociálním nerovnostem, která táhne snímek do větší komplexnosti. Ač Philliips převádí DC comics do tvrdě realistické podoby, občas mu to ujede a několik momentů smrdí přepáleností. Navíc v touze mít ještě další vypointovanou scénu netrefí konec. Jenže pozitiva nedostatky válcují. Joker je pevně seřvený a sešitý kus, který perfektně pracuje s mytologií a současně mluví jazykem, až skoro artovým, kterým tahle mytologie příliš nemluví. Phoenix je pořád totálně mimo měřítka. Chápu porovnávání s Taxikářem, nechápu, že Joaquin občas vypadá jako Daniel Day Lewis....divný.

Synonyma (2019)

V jednotlivostech ohromně silné (integrační kurzy top), jako celek se mi to rozpadlo v hlavě. Ale je možný, že chyba je v tý hlavě, no.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Jako v tom pozlátku se dá koupat nesmírně dlouho, jenže dramatiký oblouk, dialogy, posuvy děje a motivace charakterů skládal děda senila. Poslední půl hodina za trest.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Dohánět československou kinematografií je čím dál větší bizár. Fofrem kupředu, na smysluplnost a dialogy nehledět! Není čas!

American Crime Story - Lid versus O. J. Simpson (2016) (série)

Ohromný množství témat. Přes rasové otázky zakrývaný machismus, přes uniformy zakrývaný rasismus, zpochybňování amerického justičního systému, všechno. Skrz na skrz komplexně pospojované a ucelené. Důležitá historická událost, která nabízí v televizním formátu krom velkých témat i obří množství nedokončených příběhů hlavních aktérů. Jako hrozně chutnej ždibec obrovskýho celku. Čím méně toho znáte, tím víc to s váma lomcuje, ale zatřese to solidně, i když víte všechno. Nevěřil bych, že to někdy napíšu, ale David Schwimmer - výbornej.

The Sisters Brothers (2018)

Jsou tam momenty, které snímek vyhazujou ze standardní vaty (kartáček, pavouk, závěr, zásadní dějový zvrat u řeky) a má to lehce neobvyklej dějovej oblouk, nicméně svou stopáž to neutáhne a dost často to vypadá, že vlastně stojíme na místě a nevíme, co chceme sdělit.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Je to hodně, hodně pitomý, ale měl jsem chuť zase zapnout gameboy, nasednout na virtuální kolo a ulovit Magikarpa na old rod. To mi stačí. Mně stačí málo. Dobrý večer.