Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Já Shreka moc nemusím. I tak jsem si řekl, že 22 minut vydržím a abych se přiznal, tak první cca 7 se mi to dost líbilo. Prostě je to milé a krátké, proč ne? Jenže pak to přijde, chaos, šílenost, vtipy na úrovni...osla. Takhle ne.

Muž ve stínu (2010)

Není to ono. Vždycky je tu nějaký záchvěv a pak vyšumění. Perfektní závěrečná scéna se u mě pokusila hrát na efekt "konec dobrý, všechno dobré", ale prdím na to. Většinu času jsem prostě přemýšlel, jestli se nudím. Ke konci jsem vymyslel, že ano. Brosnan mi absolutně nesedí a zatím jsem nenašel nic, kde by tomu bylo jinak. McGregor se snaží, krásně prší, ale nějaký hlubší dojem? Nikde nic. Musím na Polanského jinudy.

Pokání (2007)

Nebudu se hádat, ale dle mého šlo z tak silného příběhu vymlátit více. U herců chyba nebude, ústřední trio je perfektní. Tedy Briona pouze do té doby, než vyroste. Ronan je přehrála všechny. První třetina filmu představí šachovnici i s figurkami a rozehraje hru výtečně. A pak dojde na lámání chleba a já se přestal chytat. V podstatě se mohu podepsat pod komentář uživatele poz3n, jen s tím rozdílem, že já už se nechytl ani na konci. Jedna parádní scéna na pobřeží nestihla změnt dojem, že už koukám jen na jeden dlouhý dovětek. A přitom jsem byl zpočátku tak nadšen. Obávám se, že Wright mi nesedí...3,5 hvězdy, ale slibuji, že zkusím jednou Pokání znovu.

Moneyball (2011)

Nemám rád sportovní filmy. Jejich největším problémem je předvídatelnost, umělý nátlak na city a stokrát omletá písnička. Moneyball nemá nic z toho. Má Brada Pitta a perfektní scénář/předlohu/skutečné události. Další skvělý důkaz toho, že s jakýmkoliv tématem jde udělat parádní show. Je úplně jedno, jaký vztah máte k baseballu. Funguje to, Pitt si říká o Oscara a mne baví odbourávat předsudky. Se zimou opět přichází do kin zlepšení mého dojmu z letošních premiér.

Útěk ze Sibiře (2010)

Nevím, proč nedám plný počet. Nevíte to vy? Já jsem byl opravdu velmi příjemně překvapen. A ještě nikdy jsem v csfd komentáři nenapsal slovo 'casting', takže to zkusím tentokráte. Výborný casting! Vážně, o herce jsem se tady malinko bál. Co tam dělá ten Farrell? Ed Harris na to ještě má? Ronan je skvělá. Teda...to je jediné, co jsem věděl. Ale Harris na to opravdu má a Farrell je neuvěřitelnej. Jedině u Skarsgarda jsem neustále čekal, kdy někomu vrazí kudlu do zad nebo vyjede po Ronan. Ale ono se není, co divit. Ten kluk si rolí ve filmu Zlo pořádně zavařil. Vím, že ohromnou část mého dojmu dělá to, že jsem nečekal vůbec nic a pouze doufal v překvapení. Možná za to může doposud malinko chudší letošní nabídka kin, ale to je úplně jedno. Hlavní je, že The Way Back dojem zanechal. A dlouho jsem přemýšlel i o té poslendí hvězdě. Zatím to nechám takhle.

The Cat Piano (2009)

On kdyby tam nemluvil ten úžasný pán, tak možná na plné hodnocení nekliknu. Jenže on je slyšet moc dobře a dodá vyprávění taaaak perfektní atmosféru.

Ukrutně šťastni (2008)

Souhlasím - vzpomněl jsem si na to samé, co všichni. Western, Blood Simple. Perfetní film. Taková rychlá úderka, ovšem s dlouho doznívající atmosférou. Příběh o třech pánech, kteří chtějí za každou cenu hrát karty. Silný v detailech, v nápadech a tam, kde se jiní ponoří do klišé a vše se zvrtne, tak tam je Frygtelig lykkelig (perfektní název) nejsilnější. Jako například u holičky, u holčičiky, u bažiny. Je to nádhera! Kouknout! Seveřené pořád vládnou.

Lovci hlav (2011)

Sakra. Ani po týdnu jsem se nerozhodl. Prostě mě strašně moc mrzí, kam nakonec Lovci hlav dokráčeli. Přišlo mi, že jsem v kině na něčem vyjímečném, něčem extrémně povedeném. Minimálně u dvou scén jsem si říkal:"Teda, tohle jsem ještě na plátně neviděl." Jezdí to krásně po hraně extrémního napětí. Kdy jsem se naposledy opravdu kousal do rtů kvůli hrdinům na plátně? Všechno to krásně šlapalo, ale konec mne zklamal. Poslední třetina musí všechno uzavřít do kruhu a vysvětlit. Což do ohromně stylové jízdy malinko nezapadlo. Tudíž, kdybych rozkrájel film na třetiny, tak té první udělím 5 hvězd, té druhé i 6, ale té poslední pouze 2 a tudíž dám nakonec ty nejsilnější možní 4 hvězdy. Odcházel jsem nadšený ze skvělého, jen trošku s lítostí, že to mohlo bejt úplně perfektní a chybělo malinko. Na Tylduma si budu dávat bacha a třeba mu to jednou odpustím.

Magie kouzla zbavená 2 (1998) (TV film)

Druhá série přináší mnoho změn, tudíž i můj komentář jich přinese stejně tolik. Prostě okopíruji ten z první: Ale jo, ono to funguje. Je to zajímavé, je to originální. Jen je to taky každý díl to samé dokola. Ze začátku jsem se těšil na každý další kousek, ale časem to opadlu k rychlému proklikání pár zajimavých triků a nazdar. Inovace by neuškodila. Nehledě na to, že Mitch Pileggi je osel.

Magie kouzla zbavená (1997) (TV film)