• Krátkometrážní

Štěstí je krásná věc (2020)

Sám neviem prečo som vlastne tú 1* dal, pretože čo do obsahu, ale hlavne festivalu trápnosti, nelogičnosti a debility správania sa postáv je to jasný odpad a figurant na najhorší film roku 2020.

Hnízdo (2020) (seriál)

Bez debát jeden z najlepších slovenských seriálov televíznej tvorby, ktorý nepostrieda nič, čo by mal dramaticky obsahovať. Náučná tvorba a ukázka ako ,, to ,, má vyzerať.

Božena (2021) (seriál)

Ač napriek niektorým výhradám ktoré by sa našli, mi tento český klenot a symbol literárnej histórie a osobnosti imponoval, bavil a obohatil.

Anděl Páně 2 (2016)

Tieto Vianoce bol jednotkou na TV obrazovkách práve pokračovanie tejto rozprávky. Jedna z mála podarených pokračovaní, ktorá možno o malinký fúz aj predčila prvotný film. Hlavným stavebným kameňom tu bola znovu ústredná dvojica Dvoŕák - Trojan, ktorá mala v sebe úžasnú symbiózu a dokonale ladila a nádherný zimný a priam rozprávkový Český Krumlov.

Havel (2020)

Herecký výkon Hofmanna a hlavného protagonistu Dvořáka bol takmer dokonalý, či už hovoríme o hereckom ume, mimike alebo frázovaní reči. Bohužiaľ, čo filmu chýbalo bol občasne nesúradý dej a ten pravý šmrnc, ťah na bránu a gradácia, napr. obdobne ako u Milady to bolo primárnym problémom. Na zhliadnutie ale určite stojí. 3,5*

Boratův navázaný telefilm (2020)

Ťažký údel pokračovania takej bomby akou Borat bol a vlastne stále aj je. Tento druh humoru sa hodí na každú situáciu, ktorá hýbe svetom a inak tomu nebolo ani v prítomnom filme. Reportér Sagdyjev si tu berie na paškál republikánov, demokratov,židov, Covid a iné celosvetové kapitoly, ktoré pomerne dobre vyzliekol donaha (niekedy už trochu za hranou, alebo na jej samotnej hrane) a trefne pomenoval.

Abstinent (2019)

Film má hoďku dvadsať, ale svojim artovým a komorným pojatím dokáže občas tiež pekne nudiť. Materiál dobrý, o tom žiadna, taktiež mladýTrojan znovu dokazuje , že sa potatil a podedil, ale akosi som mui ten príbeh a pocity neveril. nechcem špekulovať, či trvalá návykovosť a absťáky sa dajú zvládnuť hneď zkraja, ale keď si spomeniem na seba a na našu partiu v -nástich rokoch, tak tento film je čajíčkom pre deti :)

365 dní (2020)

Niekedy zbytočne naťahované, nechcene smiešne, občas konverzácie ako v mexickej telenovele. O porovnávaní so ,,Šeďou,, tu nebudem rozpisovať (myslím, že tu toho padlo v iných komentároch už dosť ), len to že keby som tento film nebral ako menšiu predohru sobotňajšieho večera s manželkou, asi nikdy by som si to sám nepustil.

Svatba na první pohled (2020) (pořad) odpad!

,,Experiment,, , ktorý mi je proti srsti, či už celkovým konceptom, formou ale i nejasnosťami o skutočnej , či len hereckej estráde.

Gulag, sovětská historie (2019) (seriál)

Výborne spracovaný dokument, očitý preživší a mrazivé čísla a fakty. 4,5*